Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Raczkowski/Kostka Duo - koncert jazzowy

Już 8 lipca 2018 r. (niedziela) o godz. 17:00 na scenie letniej przy Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert jazzowy Raczkowski/Kostka Duo. Wstęp wolny!

Informacje o artystach:
Raczkowski/Kostka Duo

Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Franciszek Raczkowski
Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający w formacjach Raczkowski/Kostka Duo oraz Franciszek Raczkowski Trio, z którym nagrał płytę „Apprentice”, dla wytwórni ForTune, a także laureat Krokus Jazz Festiwal z zespołem Vibe Quartet.

Mikołaj Kostka
Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz kwartecie jazzowym Follow Dices, laureacie tegorocznego Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnionym na konkursie Blue Note Poznań Competition, koncertując w powyższymi formacjami po całej Polsce.

Serdecznie zapraszamy!!!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bartoszycki Dom Kultury oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Koncert jazzowy Raczkowski/Kostka Duo
Oceń artykuł:

(0)