Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podziel się:

Podziel się:

VII Jesienny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego już za nami..

Jarmark odbył się na posesji Bartoszyckiego Domu Kultury. Wystawcy przyjechali do nas z terenu powiatu bartoszyckiego, Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego, Węgorzewa oraz z Podlasia i zaprezentowali same wspaniałości, których z pewnością nie dostaniemy w tradycyjnych sklepach (wiklina, hafty, koronka, zabawki z włóczki, przysmaki regionalne, jeansowe wyroby: torby, torebki, porfele, zabawki, itp.).

Jarmark odbył się na posesji Bartoszyckiego Domu Kultury. Wystawcy przyjechali do nas z terenu powiatu bartoszyckiego, Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego, Węgorzewa oraz z Podlasia i zaprezentowali same wspaniałości, których z pewnością nie dostaniemy w tradycyjnych sklepach (wiklina, hafty, koronka, zabawki z włóczki, przysmaki regionalne, jeansowe wyroby: torby, torebki, porfele, zabawki, itp.). Nieodzowną częścią wydarzenia jest ,,Spacerniaczek Krakowiaczek’’, czyli przemarsz zespołów ludowych przez miasto. W tym roku zespoły ludowe (,,Srebrne Nuty’’, ,,Kałamajka’’, ,,Perła Warmii z Lidzbarka Warmińskiego’’, ,Saga’’, grupy ze SzUJN, Rieczenka, Radost i soliści z Kaliningradu) przemaszerowały na trasie: Hotel ,,Bartis’’- Bartoszycki Dom Kultury, gdzie następnie odbyły się występy artystyczne na letniej scenie naszej placówki. Do przemarszu dołączyli również mieszkańcy naszego miasta. To już tradycja, iż jesiennemu jarmarkowi towarzyszy konkurs kulinarny, odbywający się w ramach Kulinarnego Dziedzictwa Regionu Bartoszyckiego. Do kulinarnej rywalizacji w tym roku przystąpiło 15 osób, które przygotowały pyszne dania z darów jesieni. Nad całością czuwała komisja degustacyjna w składzie: Poseł na Sejm RP- Adam Ołdakowski, Danuta Binkul- restauratorka, technolog żywienia oraz jednocześnie vice- przewodnicząca egzaminacyjnej komisji żywieniowej w Łodzi, Anna Osowska- lekarz, pisarka, Norbert Nowicki- mistrz świata w motoparalotnictwie, Zbigniew Lipiejko- członek stowarzyszenia ,,Wiraż’’ oraz szef ,,Wiraż Pubu’’. Znamy zwycięzców kulinarnego konkursu: I-miejsce: Przemysław Jeżewicz (jesienne placuszki z darami natury) II –miejsce: Katarzyna Makarewicz (jeżynowa chmurka podana z musem jagodowym) III-miejsce: Magdalena Gawron (gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami oraz sosem grzybowym) Wyróżnienie: Swietlica wiejska w Galinach (frytki i chipsy z topinamburu). Na zakończenie jesiennego jarmarku na letniej scenie BDK wystąpił zespół ,,Junior’’- artyści wywodzący się z nurtu muzyki disco polo. Wszystkim artystom, członkom komisji kulinarnej oraz mieszkańcom dziękujemy serdecznie za udział w tym wyjątkowym jesiennym przedsięwzięciu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bartoszycki Dom Kultury oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: VII Jesienny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego już za nami..
Oceń artykuł:

(0)