środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Podziel się:

Podziel się:

Retrospekcja WAMA Film Festival w Bartoszyckim Domu Kultury

Instytut Kosmopolis oraz Bartoszycki Dom Kultury zapraszają na bezpłatne seanse filmowe w ramach Retrospekcja | WAMA Film Festival. Jest to cykl pokazów złożonych z filmów prezentowanych podczas ostatniej edycji WAMA Film Festival. Seanse odbędą się 6 i 7 września w Bartoszyckim Domu Kultury. Wstęp wolny!

Informacje o filmach:

6 września (środa) godz. 18:00

JA, DANIEL BLAKE
reż. Ken Loach
prod.: Francja, Wielka Brytania (czas: 100 min.)
(12+)
Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

7 września (czwartek) godz. 18:00

Filmy krótkometrażowe (12+):

NIESTRUDZENI WĘDROWCY
reż. Kalina Alabrudzińska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Konstancja ma czterdzieści lat, więc w sam raz, żeby mieć już męża, dziecko i kochanka z siłowni. Ale nie ma. Ma za to własny biznes, słabość do kebabów i gromadę nieznośnie szczęśliwych koleżanek. W końcu jednak postanawia odmienić swój los i zostać matką. Tak trafia do gabinetu Klaudii w banku nasienia. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nagle zaczyna układać się jej w miłości.

LOKATORKI
reż. Klara Kochańska
prod. PWSFTviT w Łodzi (30 min.)
Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Czasem marzenie może spełnić się jako koszmar...
Film zdobył Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar) – Brązowy Medal w kategorii: Foreign Narrative.

ROWER

reż. Adam Hartwiński
prod. Warszawska Szkoła Filmowa (23 min.)
Zawieszony pomiędzy dwiema odmiennymi kulturami i językami, syn polskiego emigranta w Szwecji stawia czoła rzeczywistości świata dorosłych.

O festiwalu:
Od początku istnienia WAMA Film Festival dokładamy starań, aby jak największa ilość widzów z województwa warmińsko-mazurskiego miała szansę obejrzeć najciekawsze filmy nagrodzone podczas festiwalu.
RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.
Seanse odbywają się w lokalnych kinach i domach kultury w całym województwie warmińsko-mazurskim, dzięki czemu filmy docierają do mniejszych miejscowości.
Źródło: https://wamafestival.pl/retrospekcja
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bartoszycki Dom Kultury oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Retrospekcja WAMA Film Festival w Bartoszyckim Domu Kultury
Oceń artykuł:

(0)