Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

wieś ,która chce być wsią !

WIEŚ KRZYCZY CICHO

Sytuacja w której obecnie znalazła się wieś jest zatrważająca pod wieloma względami. Przytoczę tu kilka ,moim zdaniem istotnych i najważniejszych z punktu widzenia prostego mieszkańca wsi i dawnego PGR , w czym nie umniejszam nic ich mieszkańcom, bo to też wieś.
Po pierwsze warunki ekonomiczne ,które na przestrzeni przemian demokratycznych bardzo się pogorszyły. Chodzi tu o dostęp do pracy i związane z tym warunki bytowe wielu ludzi. Nie widać na tych terenach widocznych działań jej władz,tzn gminnych ,by sytuację zmienić w kierunku poprawy i możliwości działania małego biznesu a co za tym idzie znalezienie pracy.
poszczególne samorządy skupiają się raczej , na tworzeniu budżetów i wyników,,,rezolutnie nie patrząc do przodu, myśląc tylko o kadencji.
Po drugie. LIKWIDUJEMY na siłę co się da w imię oszczędności i iluzorycznego zysku. Chodzi głównie o likwidowanie szkół ,bibliotek.
Takie instytucje to podstawa w naszym środowisku !!!!, ,tylko dla ekonomiki tego nie powinno się robić.
- no zostaną wprawdzie nam parafie z kościołami ,,bo to też ważne, je utrzymamy za grosiki z tacy, bo szkół nie da się z haraczy podatkowych. Zawsze ważniejsza jest GAŻA WÓJTA ,sekretarza czy dieta radnego,,,,,, kiedy w końcu to się zmieni.?
,, Jak tych upadających wsi , BEZ SZKÓŁ ,bibliotek, równych chodników, WODOCIĄGÓW BEZ AZBESTU, kanalizy i oczyszczalni ścieków nie będzie, to z czego będą wpływy do kas gmin i na koniec po co to władze siedzące w miastach ,z dala od problemów i zapatrzone na miejską panoramę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: orion oraz opublikowany na portalu Banie Mazurskie: Wieś chce być wsią
Oceń artykuł:

(0)