środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Podziel się:

Podziel się:

Innowacyjny projekt pn. „Język ukraiński on-line z Ukrainą”

Od września 2019 r. uczniowie klasy III i V naszej szkoły kontynuują realizację projektu edukacyjnego pn. „Język ukraiński on-line z Ukrainą”, który ma charakter innowacyjny.


Uczniowie doskonalą porozumiewanie się w języku ukraińskim, poznają literaturę dziecięcą, wzbogacają wiedzę z historii i kultury Ukrainy podczas lekcji on-line za pośrednictwem Skype.
Taka forma pracy cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy do każdego spotkania z nauczycielami, bibliotekarzami oraz swoimi rówieśnikami z Ukrainy przygotowują się odpowiedzialnie i systematycznie pod opieką nauczycielki języka ukraińskiego Agnieszki Wnukowicz.
Podczas lekcji języka ukraińskiego uczniowie pogłębiają i utrwalają zdobytą wiedzę w atrakcyjny sposób, np.: w formie prezentacji, zabaw, quizów, teatralnych inscenizacji, konkursów wiedzy, wycieczek wirtualnych.
Lekcje on-line z Ukrainą służą również poznawaniu przez uczniów rówieśników z różnych regionów Ukrainy poprzez prowadzenie rozmów o ich zainteresowaniach i prezentacji przykładów dobrych praktyk, które pomagają uatrakcyjnić proces edukacyjny oraz działania wychowawcze związane z podtrzymaniem ukraińskiej tożsamości narodowej.
Dzięki wykorzystaniu odpowiednich zasobów technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz dużemu zaangażowaniu nauczycielki i szkolnego informatyka kontakt z Ukrainą staje się możliwy nawet kilka razy w miesiącu.
Pedagogiczne działanie innowacyjne jest efektem dobrej współpracy szkoły z Obwodową Biblioteką dla Dzieci we Lwowie w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pod nazwą „Jesteśmy Ukraińcami. Ja i Ty” (w języku ukraińskim „My Ukrainci. Ja i Ty.”).
Lubomira Tchórz

fotografie: z archiwum szkoły
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Lubomira Tchórz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Innowacyjny projekt pn. „Język ukraiński on-line z Ukrainą”
Oceń artykuł:

(0)