Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Ukraińskie maluchy realizowały Program Edukacji Ekologicznej

Ukraińskie przedszkolaki z Bartoszyc brały udział w szeregu działań promujących proekologiczny styl życia w ramach Programu Edukacji Ekologicznej Przedszkoli oraz obchodów Dnia Ziemi.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Odbyły się również interesujące warsztaty ekologiczne, które przeprowadziła pani Nina Dekert z Zakładu Gospodarki Odpadami (ZGO) w Bartoszycach.
Podczas zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne na konkurs pn. „Odpady segreguję i czystą bartoszycką ziemię kształtuję” zorganizowanym przez ZGO w Bartoszycach.
30 maja 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyło się podsumowanie programu i nasze maluchy miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Czarownica Niska Emisja”. Wiele wrażeń przedszkolaki miały również podczas zabaw z aktorami na scenie, które dotyczyły ochrony środowiska i segregacji odpadów.
Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym I miejsce zajęła Maja Bakalarz i otrzymała nagrody w postaci torby ekologicznej z pięknymi kolorowymi książkami i dyplomu, zaś wszystkie dzieci za udział otrzymały dyplomy i narody książkowe. Gratulujemy!
Dzieci, realizując program ekologiczny, bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich przedsięwzięciach, których celem było zdobywanie wiedzy ekologicznej, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do tematu związanego z segregacją odpadów i ochroną środowiska naturalnego.
Dziękujemy organizatorom za dostarczenie pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil.

(um , lt)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Lubomira Tchórz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Ukraińskie maluchy realizowały Program Edukacji Ekologicznej
Oceń artykuł:

(0)