Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Sukces Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach w wojewódzkich konkursach przedmiotowych

Na dzień 21 marca 2019 r. uczniowie i nauczyciele oczekiwali z niecierpliwością. I nie tylko dlatego, że był to pierwszy dzień wiosny. W tym dniu na stronie Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie zostały opublikowane listy laureatów i finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019.


I oczywiście, radość była wielka, gdy na listach zwycięzców pojawiły się nazwiska uczniów naszej szkoły aż z 6 przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, biologii, matematyki i wiedzy o społeczeństwie.
10 laureatów i 11 finalistów – taki wynik tegorocznej rywalizacji naukowej, to najwyższy wynik w historii szkoły, który cieszy i napawa dumą każdego, komu bliska jest szkoła z ukraińskim językiem nauczania w Bartoszycach, popularnie zwana wśród mieszkańców „Ósemką”. Takie efekty świadczą, iż uczniowie poważnie potraktowali przygotowania do konkursów pod bacznym okiem nauczycieli i spośród 18 startujących w konkursach, aż 14 uczniów i uczennic odniosło sukces, uzyskując tytuł laureata lub finalisty.
Na uwagę zasługuje też fakt, iż w ostatniej klasie gimnazjum uczy się tylko 12 uczniów i wszyscy oni brali udział w konkursach z różnych przedmiotów na poziomie wojewódzkim, i aż 9 z nich uzyskało tytuł laureata lub finalisty z jednego, dwóch, a nawet trzech konkursów przedmiotowych.
Podczas tegorocznych kwietniowych egzaminów będzie zwolnionych aż 10 uczniów z poszczególnych przedmiotów, a na certyfikacie otrzymają oni wynik 100 % z danego przedmiotu egzaminacyjnego, z którego uzyskali tytuł laureata.

Wyniki przedstawiają się następująco:
Język polski - 5 laureatek i 2 finalistki - to efekt pracy nauczycielki mgr Danuty Rohun.
Laureatki: Alicja Dziaduszek, uczennica klasy VIII, która jednocześnie zdobyła najwyższy wynik w województwie, uzyskując aż 48 pkt na 50 możliwych, Magda Batraniec, kl. VIII, Kinga Wojtaniewska i Julia Klaudia Łabędzka z kl. III gimnazjum, Maria Zofia Sycz, uczennica klasy VII (nauczycielki przygotowujące: mgr Danuta Rohun i mgr Oksana Koryśko),
Finalistki: Aleksandra Gricuk i Natalia Demczur, kl. VIII.

Język angielski: laureat Hubert Godlewski, kl. III gimnazjum, finalistka Alicja Dziaduszek, kl VIII (nauczycielka mgr Nataliya Kulish).

Język rosyjski: laureatka Oleksandra Lukanets, kl. III gimnazjum (nauczycielka mgr Aleksandra Łatanyszyn).

Wiedza o społeczeństwie - 3 laureatki i 5 finalistów. Gimnazjalistów przygotowywał do konkursu nauczyciel mgr Tadeusza Albin.
Laureaci: Julia Klaudia Łabędzka, Katarzyna Dąbrowna, Kinga Wojtaniewska,
Finaliści: Oleksandra Lukanets, Łatanyszyn Małgorzata, Łatanyszyn Marta, Julia Gadomska, Wojciech Doskocz.

Biologia – 2 finalistki: Oleksandra Lukanets i Julia Klaudia Łabędzka, kl. III gimnazjum (nauczycielka mgr Maria Trojanowska).

Matematyka - finalistka Magda Batraniec, kl. VIII (nauczycielka mgr Iwona Tetkowska-Morszczyzna).

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również rodzicom i dziękujemy za wsparcie.

Lubomira Tchórz, dyrektor szkoły
fotografie M. DrozdArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Lubomira Tchórz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bartoszycka "Ósemka" z najlepszym wynikiem w historii szkoły
Oceń artykuł:

(0)