Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

W okresie świątecznym pamiętamy o potrzebujących

Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku to szczególny czas, gdzie wszyscy składają sobie życzenia i starają się spędzić te radosne chwile w rodzinnym gronie, w miłej przyjaznej atmosferze, z dala od wszelkich problemów i kłopotów dnia codziennego. Jednakże powinniśmy pamiętać nie tylko o sobie, ale i o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, naszego chociażby moralnego wsparcia. Każdy dobry gest, przyjazne słowo i pamięć daje wiele radości i zadowolenia wszystkim.W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach cała społeczność szkolna w okresie przedświątecznym nie zapomniała o swoich rówieśnikach w Ukrainie, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ze względu na sytuację polityczną.
Aby wesprzeć kolegów z Ukrainy i podarować im trochę słodkiej radości po raz drugi zrealizowano projekt pn. „Podaruj czekoladę dzieciom z Ukrainy” i tym samym przyłączono się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod nazwą „Święta bez taty” («Свята без тата»).
Pomimo krótkiego czasu uczniowie zebrali 140 czekolad oraz trochę środków higieny dla niemowląt, które przekazane zostały do Warszawy. Stamtąd prezenty pojadą na Ukrainę – do dzieci, których ojcowie walczą na wschodzie Ukrainy i nie będą mogli spędzić Świąt Bożego Narodzenia z rodziną. Tym maleńkim gestem nasi uczniowie chcieli sprawić trochę radości dzieciom z Ukrainy.
(Dla przypomnienia, nasze dzieci w maju 2015 r. przekazały ponad 250 czekolad dla dzieci z lwowskiego Domu Dziecka podczas koncertu szkolnego zespołu „Wesełynka” w Cerkwi św. Piotra i Pawła we Lwowie)
Natomiast w listopadzie i na początku grudnia 2016 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego zebrano w szkole wiele produktów żywnościowych do świątecznych paczek dla rannych żołnierzy z Ukrainy, odbywających rehabilitację w Centrum „Dobry Brat” w Osieku. Natomiast najmłodsi uczniowie szkoły wykonali piękne kartki świąteczne, które sprawiły wiele radości ukraińskim żołnierzom.
Szkolny zespół „Wodohraj” wraz ze swoimi nauczycielami odwiedził rannych bohaterów Ukrainy i pod opieką pani N. Shelest zaprezentował przygotowany program artystyczny i tym samym umilił pobyt powracającym do zdrowia żołnierzom.
Chociaż z Bartoszyc jest ponad 600 km od Ukrainy, to bardzo budującym jest fakt, że młodzież i dzieci pamiętają też o tych, którzy walczą o wolność, godność i lepszą przyszłość Ukrainy.
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszych akcjach na rzecz potrzebujących gorąco dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

Lubomira Tchórz

Fotografie: Lubomira Tchórz

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Lubomira Tchórz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: W okresie świątecznym pamiętamy o potrzebujących
Oceń artykuł:

(0)