Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Warsztaty gliniarskie

Drugoklasiści Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki odwiedzili Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych w Bartoszycach. Wizyta miała na celu poznanie pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej.
Pani kierownik Jolanta Warmachowska zapoznała uczniów z pracą Stowarzyszenia. Opowiedziała jak wygląda dzień osób dorosłych z różnymi deficytami niepełnosprawności. Następnie dzieci zwiedziły pracownie, w jakich odbywają się różne zajęcia dla osób niepełnosprawnych.
Wielkie zainteresowanie wzbudziła pracownia rehabilitacyjna, warsztat stolarski, a także pracownia artystyczna. W tej ostatniej dzieci wykonywały piękne gliniane talerzyki w kształtach jesiennych liści, a wszelkich instrukcji udzielała pani Katarzyna Kaliczyńska. Podczas zajęć zapoznały się również z procesem powstawania naczyń z gliny.
Warsztaty były niezwykle ciekawe. Mali uczestnicy uważnie słuchali, byli przejęci i skupieni i z zaangażowaniem wykonywali postawione zadania. . Zajęcia kształciły wyobraźnię uczniów, zdolności manualne, ekspresję plastyczną. Były również wspaniałą przygodę artystyczną.
Za ciepłe przyjęcie i okazaną cierpliwość podczas absorbującej i niecodziennej pracy związanej z powstawaniem glinianych arcydzieł gorąco dziękujemy!
Uczniowie i nauczyciele (LM)


Fotografie Urszula MeilnikArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Lubomira Tchórz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Odwiedzili niepełnosprawnych i wzięli udział w zajęciach
Oceń artykuł:

(0)