Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Profil użytkownika Lubomira Tchórz

Popularnonaukowe warsztaty w Instytucie PAN w Olsztynie dla najlepszych

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach odznaczający się bardzo dobrymi wynikami w nauce, zachowaniu, a także angażujący się w akcje społeczne i posiadający wysokie osiągnięcia konkursowe, mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach popularnonaukowych, organizowanych w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Wyjazd zorganizowany był w ramach corocznego projektu realizowanego w szkole pn. "Pozytywne Naj", podsumowującego I semestr roku szkolnego. Tym razem nagrodą dla najlepszych była niezwykle interesująca wycieczka do Olsztyna.

Partnerska wizyta przyjaciół z Ukrainy w Szkole Podstawowej im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach

23 listopada Szkoła Podstawowa z Ukraińskim Językiem Nauczania nr 8 im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach w ramach projektu „PerŁYNA- Ukraina” - z polską i ukraińską kulturą za pan brat” przyjęła do siebie jedenastoosobową wymianę uczniów z Suchopołowiańskiej szkoły w obwodzie czernihowskim na Ukrainie. Bardzo wiele osób zaangażowało się w nasz projekt, aby dzieci jak najlepiej wspominały czas spędzony w Polsce. Po długiej 30- godzinnej podróży młodzież w końcu dotarła na miejsce. Od rana poznawali oni naszą szkołę, nauczycieli i uczniów.

„Ja i mały teatr” po raz dziewiąty w Bartoszycach

Aż 18 grup teatralnych ze szkolnych i międzyszkolnych zespołów nauczania języka ukraińskiego oraz dwóch szkół z ukraińskim językiem nauczania w województwie warmińsko-mazurskim zagościło 3 listopada 2017 r. na szkolnej scenie przy ulicy Leśnej w Bartoszycach.

Lwów – miasto naszych marzeń

Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum z ukraińskim językiem nauczania z Bartoszyc wybrali się na kilkudniowa wycieczkę do Lwowa. Do nas dołączyli ukraińscy gimnazjaliści z Pieniężna oraz licealiści z Górowa Iławeckiego i Braniewa. Razem 8 czerwca o porannej godzinie pierwszy raz spotkaliśmy się w autokarze. Wtedy właśnie zawiązały się pierwsze znajomości.

Trzynaste spotkanie z ukraińską poezją

Ujawnianie młodych talentów recytatorskich, budzenie aktywności artystycznej, popularyzacja utworów literackich poetów ukraińskich w tłumaczeniu na język polski oraz zapoznanie polskich odbiorców z obrazem poezji ukraińskiej w związku z wielokulturowością naszego regionu to główne zadania Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Poznaj nasz Kraj”, który już po raz trzynasty odbył się w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach

W małej bartoszyckiej szkole duże osiągnięcia - mamy 5 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach aktywnie uczestniczą w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych, osiągając znaczne sukcesy. Również i w tym roku szkolnym naukowe zaangażowanie nie było mniejsze. Podsumowując tylko osiągnięcia I semestru roku szkolnego 2016/17, ukraińscy uczniowie uczestniczyli w 28 konkursach przedmiotowych, 9 konkursach i zawodach sportowych oraz 12 konkursach o charakterze artystycznym o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, miejskim i szkolnym. Przygotowanie i uczestnictwo w konkursach pozwala rozwijać talenty, zainteresowania i pasje, a każde zwycięstwo przynosi wiele satysfakcji uczniom, rodzicom i nauczycielom.

„Chwilo, trwaj” - III edycja „Spotkania z kolędą”

„Spy, Isuse, spy…” – ta piękna ukraińska kolęda wiele razy rozbrzmiewała w wykonaniu młodych artystów Zespołu Szkół z UJN w Bartoszycach i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim oraz filii w Górowie Iławeckim podczas „Spotkania z kolędą”, które odbyło się 11 stycznia 2017 r. w Bartoszyckim Domu Kultury.

W okresie świątecznym pamiętamy o potrzebujących

Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku to szczególny czas, gdzie wszyscy składają sobie życzenia i starają się spędzić te radosne chwile w rodzinnym gronie, w miłej przyjaznej atmosferze, z dala od wszelkich problemów i kłopotów dnia codziennego. Jednakże powinniśmy pamiętać nie tylko o sobie, ale i o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, naszego chociażby moralnego wsparcia. Każdy dobry gest, przyjazne słowo i pamięć daje wiele radości i zadowolenia wszystkim.

Warsztaty gliniarskie

Drugoklasiści Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki odwiedzili Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych w Bartoszycach. Wizyta miała na celu poznanie pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej.

Odkrywamy młode aktorskie talenty

W piątek 4 listopada 2016 r. po raz ósmy odbył się Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych „Ja i mały teatr” organizowany w ramach przedsięwzięcia „Spotkania poetycko-teatralne 2016” przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach „Kałyna” i Zespół Szkół z UJN w Bartoszycach.