Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Sprzątać Łynę Będziemy już ósmy raz!

Burmistrz Sępopola, Irena Wołosiuk jako główny organizator ma przyjemność zaprosić mieszkańców do wspólnej inicjatywy na coroczne już działanie, jakim jest sprzątanie rzeki Łyny.

To ósma edycja wiosennego projektu, która ma na celu propagowanie ekologii, dbałości o przyrodę , patriotyzmu lokalnego a także zintegrowanie społeczności z całej gminy .

‘’Jednym z głównych wspólnych działań wpisanych w ideę Urzędu i Stowarzyszenia miast Cittaslow w którym Sępopol ma przyjemność być od 2016 roku, jest dbanie o otaczające nas lasy i rzeki. Mieszkamy na terenie szczególnego województwa charakteryzującego się różnorakością darów, rzek i lasów

- warto o to dbać i o tym pamiętać,, - stwierdza Burmistrz

Wydarzenie w którym biorą udział służby mundurowe, , pracownicy urzędów a także koła wędkarskie i OSP Sępopol odbywać się będzie pod hasłem ,, Czysta Łyna-Czyste Otoczenie’’.

W związku z tym zapraszam wszystkich mieszkańców i gości na Plac Targowy, 14 kwietnia o godzinie 8.30. Wydarzenie rozpocznie krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa, nastąpi podział na grupy, zostaną rozdane niezbędne rzeczy, potrzebne tego dnia.

Całość owego spotkania zwieńczy ognisko wraz z podsumowaniem .
Serdecznie zapraszam
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Miejski Sępopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: Sprzątać Łynę będziemy już ósmy raz!
Oceń artykuł:

(0)