Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Gminny etap OTWP w Sępopolu „Młodzież zapobiega pożarom” rozstrzygnięty

W dniu 7 marca br. odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk. W organizacji konkursu gminę wsparła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach I Ochotnicza Straż Pożarna w Sępopolu która to udostępniła swoją remizę na czas konkursu, dla dzieci i wszystkich zainteresowanych.

Celem turnieju jest rozpowszechnienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej n.t podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego i postępowania na wypadek powstania pożaru, obowiązujących przepisach przeciwpożarowych oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. W konkursie wzięło udział 14 osób: 8 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych i 6 uczniów z klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Po dokonaniu oceny testów i ustnej dogrywce dla uczniów z jednakową liczbą punktów, jury zakwalifikowało do etapu powiatowego niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:
I grupa wiekowa (klasy IV-VI szkół podstawowych):
Paulina Jaworska – Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu,
Mateusz Lenard– Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu,
Bartosz Wasilewski- Szkoła Podstawowa im. Adama Loreta w Ponikach.

II grupa wiekowa (klasy VII szkół podstawowych i klasy II-III gimnazjum):
1. Urszula Jusiak - Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu,
2. Dominika Rawińska - Szkoła Podstawowa w Wiatrowcu,
3. Adrian Dudek- Szkoła Podstawowa w Dzietrzychowie.

Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody w formie sprzętu elektronicznego i sportowego ufundowanego ze środków Urzędu Miasta w Sępopolu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że zdobyta wiedza zwiększy świadomość młodzieży w zakresie bezpieczeństwa pożarowego a w przyszłości będzie procentować.

Urząd Miejski w Sępopolu
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Miejski Sępopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: Gminny etap OTWP w Sępopolu „Młodzież zapobiega pożarom” rozstrzygnięty
Oceń artykuł:

(0)