Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Święto Sołtysa w Sępopolu już za nami!

Dzień Sołtysa Obchodzili w Sępopolu sołtysi i przewodniczący osiedla. Ten szczególny dzień przypada na 11 marca ale to w piątek, 9 marca Burmistrz Sępopola zaprosiła sołtysów do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury , aby osobiście podziękować im za czas i pracę na rzecz naszej Gminy.

11 marca to coroczne święto, obchodzone w celu wyrażenia uznania wszystkim sołtysom, czyli przedstawicielom lokalnych, zwykle wiejskich społeczności. Sołtys jest organem wykonawczym sołectwa, czyli jednostki pomocniczej gminy. Obecnie sołtysa wybierają mieszkańcy danego sołectwa – zwykle zostaje nim osoba z miejscowej społeczności, która pozostaje na bieżąco w sprawach lokalnych, jest zaangażowana i aktywna. Współcześnie do obowiązków sołtysów, oprócz reprezentowania sołectwa na zewnątrz, należy m.in. zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwał rady gminy czy też pobieranie podatku rolnego i leśnego. W podziękowaniu za ich ciężką pracę i działania na rzecz mieszkańców zorganizowane zostało spotkanie na którym Pani Burmistrz wystosowała uroczyste powinszowania a także wręczyła upominki ( w formie zestawów ręczników )by w ten sposób uhonorować tych którzy działają na rzecz wspólnego dobra.


,, To niezmiennie szczególnie ważne święto dla mnie, mam świadomość jak istotną rolę pełnią Sołtysi na swoich terenach i to właśnie oni wraz ze swoimi mieszkańcami ,swoją pracą, pomysłami i aktywnością w różnych działaniach dopełniają całość urzędu nad którym mam przyjemność sprawować władzę. Z tego miejsca chcę jeszcze raz podziękować wszystkim sołtysom, sołtyskom i przewodniczącym by życzyć wytrwałości i cierpliwości,, -powiedziala Irena WołosiukArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Urząd Miejski Sępopol oraz opublikowany na portalu Sępopol: Święto Sołtysa w Sępopolu już za nami!
Oceń artykuł:

(0)