Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podziel się:

Podziel się:

Dziecięce Dożynki Gminne w Bezledach

Dziecięce Dożynki to nowość w karcie imprez gminnych, wygląda też na to, że na stałe wpiszą się w kalendarz działań Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce. Konkursy z nagrodami, fotobudka i dmuchańce to nie wszystko, co było przygotowane dla dzieci w Bezledach.

Sobotnie popołudnie w Domu Kultury w Bezledach wypełniła moc atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Po raz pierwszy w Gminie Bartoszyce odbyły się Dziecięce Dożynki, które były zorganizowane dzięki wzorowej współpracy Stowarzyszenia "Wspólny Dom" Na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce i Urzędu Gminy Bartoszyce, a współfinansowane z budżetu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Impreza rozpoczęła się od części konkursowej, gdzie w wielu dyscyplinach rywalizowały dzieci, choć nie tylko, gdyż znalazło się też sporo pracy dla rodziców i opiekunów. Animatorzy instruowali w poszczególnych konkursach, oceniali i oczywiście wynagradzali wszystkie zwycięskie pary i drużyny. Można było sprawdzić się w slalomie z jajkiem na łyżeczce, rzucaniu ziemniakiem czy ciągnięciu worka z ziemniakami - to oczywiście we współpracy z rodzicem. Punktem kulminacyjnym i najbardziej dopingowanym przez widzów konkursem, był taniec przy krzesełkach, który z wyniku rozbieżności zdań wielu sędziów, musiał zakończyć się dogrywką.

Nie tylko animatorzy zapewnili dzieciom nagrody, pojawiły się również te z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, które osobiście wręczał Zastępca Dyrektora KOWR w Olsztynie Pan Jacek Pawlik. Wśród prezentów pojawiły się pamiętniki, plany lekcji, odblaski, smycze oraz dużo słodkich przekąsek.

Po mocno emocjonującej i wyczerpującej części, w przerwie przed głównymi atrakcji maluchy mogły odpocząć i posilić się specjalnie przygotowanym na tę okazję cateringiem, gdzie menu było wyjątkowo dopasowane do dziecięcych upodobań - tj. pizzerinki, nuggetsy, frytki i wiele innych przysmaków.

Korzystając z faktu nieobecności dzieci, animatorzy szybko przygotowali kolejne niespodzianki. Pojawiły się dmuchańce ze zjeżdżalniami, koza do dojenia i fotobudka, której kolejka zataczała koła wokół całej sali.

Podczas imprezy prezentowane były dziecięce wieńce dożynkowe, który były przygotowane własnoręcznie przez dzieci ze wsi Żydowo, Wojciechy, Kinkajmy i Bezledy.
Frekwencja podczas imprezy zaskoczyła chyba wszystkich!! - może to znak, że kolejne Dziecięce Dożynki trzeba zorganizować na Gminnej Hali Sportowej.


Patryk Wąsowicz
Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patryk Wąsowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Dziecięce Dożynki Gminne w Bezledach. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)