Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

Dąbrowa i okolice wiedzą jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia mógł każdy, w specjalnie przygotowanym namiocie szkoleniowym. Przeprowadzano szkolenia i instruowano zarówno na ochotnikach jak i na fantomach z użyciem defibrylatora AED.

Dnia 31.08.2019 w Dąbrowie (k. Bartoszyc) odbył się duży piknik rodzinny pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły".
Pomysłodawcą imprezy i głównym organizatorem było Stowarzyszenie Klub Motocyklowy "Wiraż" Bartoszyce, przy współpracy z Wójtem Gminy Bartoszyce oraz Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Bartoszyce.
Impreza była skierowana głównie dla dzieci i pod tym kątem zaplanowano atrakcje, nie zapominając o kwestii najważniejszej, czyli bezpieczeństwie! Część edukacyjną rozpoczął pokaz ratownictwa technicznego-drogowego, wykonany przez zastęp Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W symulacji wypadku samochodowego wziął udział ochotnik, który był wydobywany z wraku przez strażaków. Rozcinanie blach, wybijanie szyb i rozebranie samochodu na kilka części to widowisko, które zainteresowało nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia mógł każdy, w specjalnie przygotowanym namiocie szkoleniowym. Przeprowadzano szkolenia i instruowano zarówno na ochotnikach jak i na fantomach z użyciem defibrylatora AED. W swój duży wkład i uświadamianie mieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Przeprowadzili oni pogadankę, o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, zwłaszcza tych wiejskich z nieutwardzonym poboczem. Zwieńczeniem części związanej z bezpieczeństwem było rozdawania kolorowych odblasków i opasek przez motocyklistów klubu Wiraż.
Nie zapomniano również o dobrej zabawie. Do dyspozycji dzieci były darmowe "dmuchańce", wata cukrowa, malowanie twarzy i specjalnie przygotowane animacje połączone z konkursami i nagrodami. Jednocześnie odbywał się turniej strzelecki, choć ta atrakcja było skierowana do starszych dzieci.
Część artystyczną rozpoczął Bartoszycki zespół Autsajt, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Bartosz Abramski.
Po części koncertowej przyszedł czas na zabawę, a tym zajął się niezastąpiony zespół Sonar.
Podczas imprezy nie zabrakło stoisk gastronomicznych, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie i Wiraż Pub.
fot. Leszek Mackiel

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patryk Wąsowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Dąbrowa i okolice wiedzą jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły
Oceń artykuł:

(0)