Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Podziel się:

Podziel się:

Bezpieczne wakacje w Wiraż Pubie - Zbieramy na defibrylator dla miasta

Co 15 sekund, tak często w Polsce potrzebna jest krew na ratunek życia! Każdy z nas i nasi najbliżsi, w każdej chwili możemy potrzebować niezastąpionego i życiodajnego leku pozyskiwanego wyłącznie od ludzi. Zbiórka krwi, szkolenia z pierwszej pomocy, symulacje wypadków, licytacje, koncerty oraz wiele innych atrakcji - to wszystko w najbliższą sobotę w Bartoszyckim Wiraż Pubie!

23 czerwca od godziny 8 rano do późnych godzin nocnych odbywać się będzie charytatywna impreza pod nazwą "Bezpieczne wakacje - Dajmy życie innym". W ramach wydarzenia odbywać się będą: zbiórka krwi (w Wiraż Pubie), szkolenia pierwszej pomocy RKO użyciem AED (defibrylatora). symulacje akcji ratunkowych, wieczorny koncert, oraz zbiórka pieniędzy na nowy defibrylator dla miasta.
Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami chcielibyśmy zwrócić uwagę na to co najważniejsze - BEZPIECZEŃSTWO!!!
I nie chodzi tu tylko o bezpieczeństwo dzieci ale NAS WSZYSTKICH!!!

Co 15 sekund, tak często w Polsce potrzebna jest krew na ratunek życia! Każdy z nas i nasi najbliżsi, w każdej chwili możemy potrzebować niezastąpionego i życiodajnego leku pozyskiwanego wyłącznie od wspaniałych ludzi – Honorowych Dawców Krwi. Jest jej zawsze mało i za mało by zabezpieczyć pełne zasoby tego cennego daru. Mając zdrową krew i będąc zdrowym człowiekiem mamy szansę otworzyć nasze źródło życia dla innych. Dlatego klub Krwiodawców W Mundurach przy 20 BBZ wspólnie z Wiraż Pubem, Spółką Al-Med i Stowarzyszeniem Mali Wielcy Ratownicy przez akcję "Bezpieczne wakacje - dajmy życie innym" zachęca do oddania cennego daru jakim jest krew.

Stowarzyszenie Mali Wielcy Ratownicy wspólnie z Al-Medem zapewnią wyjątkowo praktyczne atrakcje.

OPIS POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁAŃ RATOWNICZYCH

Wypadek motocyklisty:
Poszkodowany motocyklista uczestnik wypadku komunikacyjnego. Nasz motocyklista będzie przytomny i logicznym kontakcie słownym, ale będzie miał liczne urazy w tym dwa duże krwawienia, które będą zagrażały dla jego życia.
Pozorant będzie wyposażony w specjalny symulator krwawień, który jest uruchamiany zdalnie i z ran wypływ krew w zależności od potrzeby.
Fazy akcji ratowniczej:
Chcemy uzmysłowić ludzi co mają zrobić w takiej sytuacji, czyli prawidłowe rozpoznanie sytuacji i wezwanie pomocy.
Kolejny etap to udzielnie pomocy przez świadków zdarzenia, pokażemy co każdy z nas powinien zrobić w takiej sytuacji, założenie prawidłowego opatrunku itp.
Na koniec przyjazd zespołu ratownictwa i pokaz profesjonalistów w postepowaniu z takim poszkodowanym.
W tej scence trzeba mocno podkreślić rolę świadków zdarzenia , którzy są na miejscu i uzmysłowić że to oni ratują ludzkie życie i nie ma i nie będzie na świecie takiego systemu ratownictwa , który będzie szybszy od świadków zdarzenia.

Akcja na jeziorku:
Dwóch mężczyzn wypływa na materacu na środek jeziorka mleczarskiego, w pewnym momencie jeden z mężczyzn ześlizguje się z materaca, zanurza się pod powierzchnie wody i nie wypływa. Drugi poszkodowany wpada w panikę i zaczyna wołać o pomoc.
Przybyła na miejsce straż zaprezentuje działania w stopniu podstawowym, czyli podejmie poszkodowanego, który utrzymuje się na powierzchni materaca i zostaje ewakuowany na brzeg.
Druga faza pokazu to działania grupy nurkowej, która podejmie poszukiwawcze pierwszego mężczyzny.

Od samego rana w trakcie pobierania krwi, ratownicy medyczni będą uczyli ludzi pierwszej pomocy w przypadku RKO pokażą jak prowadzić RKO z użyciem AED(defibrylatora) będą udzielali porad związanych z bezpiecznym wypoczynkiem, np. co zrobić w przypadku udaru słonecznego i wiele innych porad.

Przez cały czas trwania imprezy wolontariusze będą zbierać datki do puszek, które przeznaczone będą na zakup defibrylatora. Planowana jest również licytacja wyjątkowo atrakcyjnych przedmiotów (np. Voucher dla pracodawców na przeszkolenie z pierwszej pomocy swoich pracowników) przed i podczas trwania koncertu zespołu Wiraż Band.


Szczegółowy plan imprezy:
8:00 - 12:00 Zbiórka krwi w Wiraż Pubie
8:00 - 13:00 Szkolenia i pokazy z udzielania pierwszej pomocy (Plac dworcowy)
10:00 - 13:00 Park Maszyn i przejażdżki motocyklem (Plac dworcowy)
13:00 - 14:00 Pokaz ratownictwa wodnego na Jeziorku Mleczarskim
20:00 Początek licytacji
22:00 Koncert zespołu Wiraż Band

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patryk Wąsowicz oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Bezpieczne wakacje w Wiraż Pubie — zbieramy na defibrylator dla miasta
Oceń artykuł:

(0)