Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Profil użytkownika Patryk Wąsowicz

Pasja Bez Imitacji - czyli spotkanie profilaktyczne dzieci i młodzieży Gminy Bartoszyce z muzykiem legendarnego zespołu Dżem.

Początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza grupie DŻEM, z którą współpracuje do dziś, a w latach 1991-1994 stale jej towarzyszył u boku Ryszarda Riedla grając na akordeonie , harmonijce ustnej i gitarze. Krzysztof Toczko w czasie tras koncertowych, przez ostatnie trzy lata życia i twórczości lidera grupy Dżem Ryszarda Riedla, dzielił z Nim pokój w hotelach. Obserwacja zmagań z nałogiem, rozmowy i przestrogi Ryśka wywarły, na wówczas młodym artyście ogromne wrażenie. Okres ten ukształtował Go nie tylko artystycznie ale również osobowościowo.

Dziecięce Dożynki Gminne w Bezledach

Dziecięce Dożynki to nowość w karcie imprez gminnych, wygląda też na to, że na stałe wpiszą się w kalendarz działań Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Gminy Bartoszyce. Konkursy z nagrodami, fotobudka i dmuchańce to nie wszystko, co było przygotowane dla dzieci w Bezledach.

Dąbrowa i okolice wiedzą jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności ratowania ludzkiego życia mógł każdy, w specjalnie przygotowanym namiocie szkoleniowym. Przeprowadzano szkolenia i instruowano zarówno na ochotnikach jak i na fantomach z użyciem defibrylatora AED.

Dnia 31.08.2019 w Dąbrowie (k. Bartoszyc) odbył się...

Bezpieczne wakacje w Wiraż Pubie - Zbieramy na defibrylator dla miasta

Co 15 sekund, tak często w Polsce potrzebna jest krew na ratunek życia! Każdy z nas i nasi najbliżsi, w każdej chwili możemy potrzebować niezastąpionego i życiodajnego leku pozyskiwanego wyłącznie od ludzi. Zbiórka krwi, szkolenia z pierwszej pomocy, symulacje wypadków, licytacje, koncerty oraz wiele innych atrakcji - to wszystko w najbliższą sobotę w Bartoszyckim Wiraż Pubie!

Bezwizowy raj a rzeczywistość.

Wprowadzenie Małego Ruchu Granicznego miało przynieść same korzyści dla mieszkańców strefy przygranicznej, w rzeczywistości mamy dwa razy dłuższe kolejki na granicy, problemy ze zrobieniem normalnych zakupów w sklepach bezcłowych i wyraźny ubytek parówek w dyskontach.