Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

"Mówimy bez słów" -spektakl profilaktyczny

Teatr w szkole

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sępopolu, a dokładniej w zaciszu biblioteki od kilku lat działa koło teatralne, które łączy dwa światy: świat książek ze światem teatru. Uczestnicy - w ramach koła- mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru, a przede wszystkim wykorzystać ją w praktyce poprzez realizację spektakli. Teatr to sztuka, która pozwala aktorowi wcielić się w różne role, przeżyć sytuacje, których w codziennym życiu mógłby nie doświadczyć. Teatr to nieustanne doświadczanie, przeżywanie, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkim swojego wnętrza.
Uczestnicy pod koniec listopada w ramach V Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępopolu mieli możliwość zaprezentowania się w sztuce "Mówimy bez słów" napisanej i wyreżyserowanej przez panią Monikę Rynkiewicz- nauczyciela bibliotekarza.
Tym razem chciały pokazać to, co je, a raczej nas wszystkich otacza, ale bez słów. Tematem przewodnim przedstawienia jest zatem świat szkolnych spraw, problemów, konfliktów, tworzących się grup i odrzuconych jednostek, podkreślenie maksymy, że to, co złe, nigdy nie zwycięży. Nie trzeba dużo mówić, aby pozwolić drugiemu człowiekowi na chwilę refleksji. Sytuacje, uczucia można pokazać za pomocą gestów, ruchu ciała, mimiki i symboli- choćby za pomocą czerni i bieli, czy rekwizytu w postaci parasolki, która raz może chronić, innym razem zadać ból, będąc bronią.
Wystawiona sztuka ma oczywiście określony temat, ale jest także otwarta na interpretacje widzów. "Mówimy bez słów" to spektakl zmuszający do refleksji.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Monika Rynkiewicz oraz opublikowany na portalu Sępopol: "Mówimy bez słów" - spektakl profilaktyczny
Oceń artykuł:

(0)