Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach oraz Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach najlepsi w eliminacjach powiatowych Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego finał powiatowy odbył się 8 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Bartoszycach

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych i 7 drużyn z gimnazjów reprezentujących gminy i miasta z terenu powiatu bartoszyckiego.

Rywalizacja składała się z konkurencji teoretycznej czyli testu składającego się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, motorowerzystów (gimnazja), znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym.

W tej części znajdowało się również 10 skrzyżowań, w których należało ustalić prawidłową kolejność przejazdu przez skrzyżowanie.

Częścią praktyczną był rowerowy tor przeszkód, w którym zawodnicy mieli do pokonania między innymi żmijkę, slalom z ograniczeniami, zawracanie w kwadracie, oraz zatrzymanie w miejscu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna była ostatnią częścią praktyczną turnieju. Konkurencja polegała na wykonaniu przez całą drużynę zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w czasie upozorowanego wypadku.

Poprawność wykonywania pierwszej pomocy oceniał ratownik medyczny pan Bartłomiej Chilmanowicz.
Wyniki klasyfikacji :

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Krawczykach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bisztynku

W kategorii gimnazjów:
I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach
II miejsce – Gimnazjum 1 w Bartoszycach
III miejsce – Gimnazjum w Kandytach

Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy pokazali, że byli świetnie przygotowani a współzawodnictwo przebiegało zgodnie z zasadami fair play.
Drużyny, które stanęły na najwyższym podium będą reprezentować powiat bartoszycki w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Bartoszycach, Urząd Miejski Sępopolu, Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Motor Doroty i Jerzego Kowalczyków oraz firmę "Delux" Krzysztofa Delugi. Dziękujemy fundatorom nagród.

Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 1 w Bartoszycach wraz z Referatem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zs1bartoszyce.pl oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Eliminacje powiatowe Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Oceń artykuł:

(0)