Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach oraz Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach najlepsi w eliminacjach powiatowych.

Popularyzowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu to główne cele Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego finał powiatowy zakończył się 16 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 w Bartoszycach.
W zawodach udział wzięło 14 drużyn(10 szkół podstawowych i 4 gimnazja) reprezentujących szkoły z powiatu bartoszyckiego.
Rywalizacja składała się z konkurencji teoretycznej czyli testu składającego się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, motorowerzystów (gimnazja), znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. W tej części znajdowały się również skrzyżowania, w których należało ustalić prawidłową kolejność przejazdu przez skrzyżowanie.

Częścią praktyczną był rowerowy tor przeszkód, w którym zawodnicy mieli do pokonania między innymi żmijkę, slalom z ograniczeniami, zawracanie w kwadracie, zmianę pasa ruchu oraz zatrzymanie w miejscu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna była ostatnią częścią praktyczną turnieju. Konkurencja polegała na wykonaniu przez całą drużynę zadania praktycznego w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w czasie upozorowanego wypadku drogowego. Poprawność wykonywania pierwszej pomocy przeprowadzał ratownik medyczny pan Bartłomiej Chilmanowicz.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach . Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krawczykach, a na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 Bartoszycach.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach zaś trzecie Gimnazjum w Kinkajmach.
Konkurs zorganizował Zespół Szkół nr 1 w Bartoszycach wraz z Referatem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Bartoszycach, Gminę Bartoszyce, Gminę Sępopol oraz Gminę Bisztynek.
Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 12 -13 maja 2016r.w Elblągu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: zs1bartoszyce.pl oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Oceń artykuł:

(0)