Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Podziel się:

Podziel się:

Niemcy już wiedzą: NATO nas nie obroni

Niemiecki tygodnik Der Spiegel wie, to czego my tylko mogliśmy się domyślać. Niedawne deklaracje NATO, że sojusznicy będą bronić Polskę i kraje bałtyckie przed Rosją są mniej warte, niż papier na którym zostały spisane.

- NATO nie będzie prawdopodobnie w stanie wywiązać się z gwarancji bezpieczeństwa udzielonych Polsce i państwom bałtyckim na niedawnym szczycie Sojuszu w Walii - napisał niemiecki tygodnik "Der Spiegel". To kolejny głos, że Niemcy nie chcą (nie są w stanie?) pomóc nam w razie gdyby zaatakował nas Putin.

W Walii NATO zdecydowało, że w odpowiedzi na wojnę jaką toczy przeciwko Ukrainie Rosja, NATO wzmocni bezpieczeństwo Polski i krajów nadbałtyckich.
Miało to zagwarantować powstanie "szpicy", sił NATO, które będą w stanie natychmiast reagować na zagrożenie. Ta jednostka ma liczyć kilka tysięcy żołnierzy i być gotowa do akcji w ciągu dwóch dni.

Ja już nie pytam nawet o to czy NATO rzeczywiście pomogłoby nam w ciągu dwóch dni. Ale o to czy NATO w ogóle by nam pomogło?

Moim zdaniem raczej nie.

Tekst na zdjęciu:
-Jak tam twoim idzie w Donbasie?
- Ciężko, matuszka

Będę wdzięczny redakcji za utworzenie sondy z pytaniami:

Czy w razie napadu Rosji na Polskę NATO:
Będzie razem z nami walczyć z agresorem
Poczeka kilka dni i jeżeli będziemy się bronic, to wyśle nam na pomoc ograniczony kontyngent wojskowy
Nie pomoże nam militarnie
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: witek.wit@op.pl oraz opublikowany na portalu Ełk: Niemcy już wiedzą: NATO nas nie obroni
Oceń artykuł:

(0)