środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Teleopieka domowa w gminie Bartoszyce

Krajowy Samorządowy System Teleopieki Domowej dla Seniorów to innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku zamieszkania. Przyłączenie do systemu planuje również Gmina Bartoszyce. Taka pomoc jest szczególnie ważna dla osób starszych i mieszkających samotnie. W przypadku zasłabnięć i upadków mogą liczyć na szybką interwencję. Dla pierwszych 30 osób będzie to usługa bezpłatna.

Przywoławczy system alarmowy jest sprofesjonalizowanym systemem powiadamiania jednostek Państwowych Służb Ratownictwa, współpracującym w uzgodnionych procedurach z państwowym systemem ratownictwa. Stanowi doskonałe uzupełnienie krajowego systemu 112. Teleopieka kierowana jest do osób wymagających stosownej akcji ratowniczej w momencie, kiedy nie są w stanie wezwać pomocy w tradycyjny sposób. System, za pomocą łączy telefonicznych (telefon stacjonarny, bądź komórkowy) w mieszkaniu i bransoletki/breloczka stale noszonego przez osobę starszą, pozwala jednym przyciśnięciem guzika wezwać pomoc. Sygnał dociera do operatora, który łącząc się z seniorem ocenia, czy sytuacja wymaga poważnej interwencji (karetka, straż pożarna) czy wystarczy powiadomić rodzinę bądź sąsiadów, do których - jeśli wyrazili zgodę - operator ma kontakt.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Bartoszyce. Osoby mogą być również zgłaszane przez najbliższą rodzinę, sąsiadów, znajomych – za ich upoważnieniem oraz pisemną zgodą.
Do systemu teleopieki zostaną zakwalifikowane osoby, które:
- ukończyły 60 rok życia
- mieszkają samotnie na terenie gminy Bartoszyce
- mają problemy zdrowotne
- posiadają telefon stacjonarny lub komórkowy na abonament (opłacany w terminie)
- posiadają numer, który w żaden sposób nie jest zastrzeżony lub ukryty
- rozumieją zasady przeznaczenia i działania powierzonego urządzenia i ,,Przycisku życia’’.
- po zakwalifikowaniu wypełnią danymi niezbędne dokumenty, pozwalające na uruchomienie systemu w miejscu zamieszkania Podopiecznego.
Zgłoszenia do systemu przyjmowane są od dnia 26 lutego 2019 r. do dnia 12 marca 2019 r. w Urzędzie Gminy Bartoszyce, pokój 103 (I piętro). Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. 89 762 77 05.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Bartoszyce
Oceń artykuł:

(0)