Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Podziel się:

Podziel się:

Sukces Łabędnika w konkursie wojewódzkim

„Wieść się niesie, że Łabędnik najpiękniejszy w świecie” z takim banerem i piosenką o wsi mieszkańcy Łabędnik zdobyli Urząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I nie był to żaden protest a radość ze zdobycia trzeciego miejsca w wojewódzkim konkursie na „Czystą i piękną zagrodę – estetyczną wieś”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Finał konkursu odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mieszkańców Łabędnika słychać już było na korytarzu, gdy wspierani przez zespół Babki Romana odśpiewali piosenkę specjalnie ułożoną na tę okazję. Podczas oficjalnego wręczania nagrody którą była kosa spalinowa i czek na 5 tys. zł nie obyło się bez łez wzruszenia. Janina Kosińska, sołtys sołectwa Łabędnik podziękowała swoim mieszkańcom za trud i pomoc włożoną w prace na rzecz poprawy estetyki i wizerunku wsi. Obecny podczas wręczania nagrody Bogusław Miluski, zastępca wójta gminy Bartoszyce pogratulował aktywności mieszkańców stawiając Łabędnik za wzór godny naśladowania.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Bartoszyce oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Sukces Łabędnika w konkursie wojewódzkim
Oceń artykuł:

(0)