Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Podziel się:

Podziel się:

"Dużo nas do pieczenia chleba" w Osiece

Jak to mówią w Osiece „bozia kocha wariatów” i zesłała piękną pogodę, dzięki czemu wielki piknik rodzinny odbył się w rzeczywistej i w przenośni ciepłej atmosferze.

Świetlica wiejska w Osiece już od wczesnych godzin porannych tętniła życiem. Trwały przygotowania do realizacji wielkiego pikniku rodzinnego, który był podsumowaniem dwóch projektów Jarmark Wiejski „Czerwone Jabłuszko” i „Dużo radości z rodzinnej miłości”.

Po okolicznościowych przemówieniach i powitaniu gości, wszyscy zebrani zostali zaproszeni na warsztaty pieczenia chleba. Z racji tego, że było więcej chętnych niż stanowisk do wyrabiania ciasta, podzielono uczestników na dwie grupy nazwane „Sarenki” i „Łosie”. Artur Ziemacki z „Mobilnego Pieca Chlebowego” wraz ze swoimi pomocnikami odkrywał przed zebranymi tajniki pieczenia chleba. Mówił o wartościach odżywczych używanych składników, przypraw i dodatków. Pod jego czujnym okiem kolejne formy wypełniały się wyrobionym ciastem, które lądowało potem w piecu.

Czas oczekiwania na wypieki umilały zebranym gry i konkursy przygotowane przez grupę nieformalną „Tęcza” z Osieki w składzie: Marzena Suprynowicz, Donata Bogusławska, Joanna Wileńska – Markowska oraz Henryka Kupisz. Gościnne gospodynie zadbały również o podniebienie gości przygotowując ciasta, gofry oraz kiełbaski z grilla. Niezwykłą przedsiębiorczością wykazały się również dzieci z Osieki, które przygotowały swoje stoisko, na którym sprzedawały własnoręcznie przygotowane słodkie babeczki i ciasteczka. W oparciu o sąsiedzką przyjaźń z rękodziełem wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich w Krawczykach. Na zakończenie imprezy zatańczono wspólny taniec a integracyjne spotkanie uwiecznione zostało na pamiątkowym zdjęciu. – Bardzo się cieszę, że razem udało nam się zorganizować tak fajną imprezę – mówi Marzena Suprynowicz z Osieki.

https://www.youtube.com/embed/OUaWU3gGc84

https://www.youtube.com/embed/37YGtHU4LVY

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Bartoszyce oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: "Dużo nas do pieczenia chleba" w Osiece
Oceń artykuł:

(0)