Poniedziałek, 12 listopada 2018. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Podziel się:

Podziel się:

Mieszkańcy z Rekownicy z wizytą w Wojciechach

„Wspólnie działamy – więcej wygramy” to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Rekownica a dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach projektu doszło do spotkania grup aktywnych mieszkańców wsi Wojciechy i wsi Rekownica (powiat szczycieński). Zaproszeni goście wzięli udział w niedzielnej mszy a następnie mieli okazję obejrzeć sztukę „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu grupy teatralnej Bez Spinki. Czas po spektaklu zarezerwowany został na spacer po wsi. W rolę przewodników wcielili się sołtys Andrzej Wierzbicki oraz Krzysztof Iwański, rady gminy. W trakcie spaceru o roli samorządu we współpracy z mieszkańcami opowiadali Bogusław Miluski, zastępca Wójta Gminy Bartoszyce oraz Renata Tadorowska, kierownik Referatu Spraw Społecznych, Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych. Goście zostali poprowadzeni szlakiem najciekawszy atrakcji Wojciech. Duże wrażenie zrobiły na nich drewniane drogowskazy, miejsca spotkań mieszkańców tj. „Gospoda przy ognisku” i „Cicha Przystań”, remiza czy plac zabaw „pod kasztanem”. – W trakcie spaceru był czas również na rozmowy, wymianę doświadczeń i wrażeń – mówi Monika Dołżycka, kierownik Domu Kultury w Wojciechach. – Mam nadzieję, że dla mieszkańców Rekownicy, było to spotkanie tak samo inspirujące, jak i dla nas.

Mieszkańcy Wojciech z rewizytą do Rekownicy jadą już w lipcu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gmina Bartoszyce oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Mieszkańcy Rekownicy z wizytą w Wojciechach
Oceń artykuł:

(0)