Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Profil użytkownika Gmina Bartoszyce

Teleopieka domowa w gminie Bartoszyce

Krajowy Samorządowy System Teleopieki Domowej dla Seniorów to innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku zamieszkania. Przyłączenie do systemu planuje również Gmina Bartoszyce. Taka pomoc jest szczególnie ważna dla osób starszych i mieszkających samotnie. W przypadku zasłabnięć i upadków mogą liczyć na szybką interwencję. Dla pierwszych 30 osób będzie to usługa bezpłatna.

Niby różni a jednak tacy sami

„Polak-Francuz dwa bratanki”, to nie tylko projekt Stowarzyszenia Wspólny Dom Na Rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce, ale i hasło określające relacje, które łączą gminę Bartoszyce z położoną w Bretanii, w departamencie Côtes-d’Armor gminą Plœuc-L’Hermitage.

Gminne Dni Rodziny w Bezledach

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny na wspaniałą zabawę z okazji Gminnych Dni Rodziny, które odbędą się w niedzielę 10 czerwca 2018 r. na terenie Gminnej Hali Sportowej w Bezledach. Wstęp wolny a wszystkie atrakcje są bezpłatne.

"Rodzina to zgrana drużyna" pod takim hasłem odbędą się Gminne...

Delegacja z francuskiej gminy Ploeuc-L’Hermitage gościła w gminie Bartoszyce

Wizycie przyświecały dwa zasadnicze cele. Pierwszy dotyczył kontynuacji rozmów, podjętych w ubiegłym roku przez władze obu samorządów. Dyskutowano o budowaniu partnerstwa, realizacji wspólnych projektów oraz możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na ich realizację. Cel drugi, koncentrował się na polityce społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania instytucjonalnego systemu opieki i wsparcia osób niepełnosprawnych i starszych.

I Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych

Współczesny świat niesie ze sobą coraz to nowsze zagrożenia, mające bezpośredni związek z rozwojem cywilizacyjnym. Obniża się wiek dzieci, u których specjaliści rozpoznają zaburzenia zachowania, a nawet uzależnienia. Od środków psychoaktywnych, telefonu, tabletu, portali społecznościowych, gier komputerowych. Stąd konieczne jest podejmowanie działań profilaktycznych, rozumianych jako proces wspierający człowieka w prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu.

Dzień Niepodległości w gminie Bartoszyce

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Dnia Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2017 r. o godzinie 13.00 w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żydowie.

W programie: - Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka...

Sukces Łabędnika w konkursie wojewódzkim

„Wieść się niesie, że Łabędnik najpiękniejszy w świecie” z takim banerem i piosenką o wsi mieszkańcy Łabędnik zdobyli Urząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. I nie był to żaden protest a radość ze zdobycia trzeciego miejsca w wojewódzkim konkursie na „Czystą i piękną zagrodę – estetyczną wieś”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

"Dużo nas do pieczenia chleba" w Osiece

Jak to mówią w Osiece „bozia kocha wariatów” i zesłała piękną pogodę, dzięki czemu wielki piknik rodzinny odbył się w rzeczywistej i w przenośni ciepłej atmosferze.

Świetlica wiejska w Osiece już od wczesnych godzin porannych tętniła życiem. Trwały przygotowania do realizacji wielkiego...

Pulchna balerina i Rozkosz Prostoty smakowały najbardziej

Na stadionie w Kinkajmach po raz pierwszy odbył się Jarmark Wiejski „Czerwone Jabłuszko”, będący elementem projektu grantowego, realizowanego przez Gminę Bartoszyce w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014-2020 LGD Warmiński Zakątek.

Warsztaty pieczenia chleba i inne atrakcje w Osiece

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spotkanie „Dużo radości z rodzinnej miłości”, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Osiece w niedzielę 24 września 2017 r. Zabawa rozpoczyna się o godz. 11.00.

W programie: warsztaty pieczenia chleba, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »