Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Jan Gutenberg w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach !

Przez chwilę poczuliśmy się jak w XV wiecznej drukarni.Przez chwilę byliśmy uczniami Jana Gutenberga.Tylko w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach niezwykłe warsztaty z historii i języka polskiego.


26 października 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach odbyły się warsztaty humanistyczne pt. ‘’W pracowni mistrza Jana Gutenberga” prowadzone przez ‘’ Pana Flawiusza Pietrzyk - Art- Papier” – z Gliwic. W zajęciach wzięło udział 150 uczniów szkoły.
Zajęcia podzielone były na kilka części: wstęp - kilkuminutowa pogadanka na temat historii drukarstwa mająca na celu wprowadzenie uczestników warsztatów w atmosferę XV wiecznej drukarni.Odsłona pierwsza – drukarz: drukowanie certyfikatu młodszego czeladnika sztuki drukarskiej w zabytkowej prasie drukarskiej .Odsłona druga – zecer: wykonanie składu tekstu z czcionek i jego odbicie . Odsłona trzecia – wypisanie certyfikatu i podbicie go specjalną pieczęcią z wizerunkiem Gutenberga.
Tego typu zajęcia były bardzo ciekawą lekcją historii i języka polskiego. Uczniowie niezwykle aktywnie i z zaciekawieniem brali udział w warsztatach a otrzymane pamiątki będą dla nich miłym wspomnieniem .B. Górska, D.Kwaśniewska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Jan Gutenberg w Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach
Oceń artykuł:

(0)