Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

Akcja BohaterON w Szkole Podstawowej w Sępopolu.

Uczniowie z Sępopola pisali kartki, laurki i listy do powstańców warszawskich. W ten sposób chcieli podziękować i pokazać, że pamiętają o i bohaterach zrywu niepodległościowego sprzed 75 laty.

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym projekcie BohaterON. Głównym celem akcji było pisanie kartek, laurek, listów do powstańców warszawskich. W realizację zadań włączyli się uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej do ósmej. Ogółem blisko sześćdziesięcioro uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów i pań wychowawczyń klas 1B i 2A. W tych klasach projekt został zrealizowany w trakcie zajęć, co zaowocowało zapoznaniem uczniów z tematyką powstania i znaczną ilością wysłanych kartek i laurek. Koordynacją działań w całej szkole zajęli się kółkowicze z koła historycznego, którzy na swoich zajęciach poznali historię powstania warszawskiego i przygotowali akcję informacyjną. Wykonali plakat propagujący projekt i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Ważną częścią projektu było to, że uczniowie zanim przystąpili do pisania życzeń dla powstańców wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z historią powstania warszawskiego.
Kulminacyjnym punktem naszych działań była organizacja akcji pisania kartek w szkole, która odbyła się w ubiegły piątek. Wszyscy chętni uczniowie, którzy nie mogli napisać życzeń powstańcom wcześniej mieli okazję w trakcie lekcji i wziąć udział w wydarzeniu.
Jak mówią uczniowie pisząc do powstańców chcieli wyrazić swoja wdzięczność za Ich poświęcenie, odwagę, patriotyzm. Oprócz podziękowań uczniowie składali adresatom życzenia, przede wszystkim życzenia zdrowia. Wielu z piszących prosiło powstańców o odpowiedź.
Z nadzieją wszyscy czekamy na listy od powstańców i zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Franciszek Maszota oraz opublikowany na portalu Sępopol: Akcja BohaterON w Szkole Podstawowej w Sępopolu
Oceń artykuł:

(0)