Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Gimnazjaliści z Sępopola dopingowali polskich piłkarzy w meczu z Holandią.

W czasie wycieczki szkolnej uczniowie sępopolskiego gimnazjum kibicowali polskiej drużynie, która niebawem będzie walczyć w mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane we Francji.

Wielkie emocje towarzyszyły uczniom, którzy w Dzień Dziecka na stadionie Energa Gdańsk kibicowali polskiej reprezentacji walczącej z reprezentacją Holandii w towarzyskim spotkaniu, będącym przedostatnim sprawdzianem przed francuskim euro. Wspaniała atmosfera, gęsia skórka w czasie wspólnego odśpiewania hymnu Polski przez 40 tysięcy kibiców i wiele ekscytujących momentów towarzyszyło młodzieży gimnazjalnej z Sępopola. Mimo niekorzystnego wyniku meczu uczniowie na długo zapamiętają ten mecz. Udział w spotkaniu był najważniejszym punktem trzydniowej wycieczki ale nie jedynym.
Pierwszego dnia w drodze do Władysławowa gdzie była nasza baza noclegowa odwiedziliśmy muzeum w Stutthofie, gdzie uczniowie poznali historię nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Zwiedzanie muzeum było związane z faktem, iż w Sępopolu znajduje się pomnik poświęcony ofiarom niemieckiego nazizmu pomordowanym w podobozie Schippenbeil (Sępopol), a wieloletnią tradycją jest to, że nasi gimnazjaliści opiekują się tym pomnikiem. W czasie wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, m.in. latarnię morską na Helu, helskie stanowiska artyleryjskie, dom "do góry nogami" i Aleję Gwiazd Sportu we Władysławowie czy Groty Mechowskie. Oczywiście będąc nad morzem wychodziliśmy na długie spacery po plaży.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Franciszek Maszota oraz opublikowany na portalu Sępopol: Gimnazjaliści dopingowali polskich piłkarzy w meczu z Holandią.
Oceń artykuł:

(0)