Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Profil użytkownika Franciszek Maszota

Akcja BohaterON w Szkole Podstawowej w Sępopolu.

Uczniowie z Sępopola pisali kartki, laurki i listy do powstańców warszawskich. W ten sposób chcieli podziękować i pokazać, że pamiętają o i bohaterach zrywu niepodległościowego sprzed 75 laty.

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym projekcie BohaterON. Głównym celem akcji było pisanie...

Uczniowie z Sępopola o posłach II Rzeczpospolitej

To już tradycja w naszej szkole i jak co roku, uczniowie SP w Sępopolu przystąpili do projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczne zadanie polegało na stworzeniu trwałego pomnika, upamiętniającego posła z czasów II RP, ze szczególnym uwzględnieniem jego losów w okresie II wojny światowej.

Akcja SZLACHETNA PACZKA w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sępopolu

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jako społeczność uczniowska Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sępopolu po raz kolejny włączyliśmy się w realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku zdecydowaliśmy, że pomoc dotrze do dwójki starszych, samotnych małżonków - pani Ireny i pana Jana.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZSP Sępopol

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Uczniowie ZSP w Sępopolu postanowili włączyć się w obchody tego święta.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada,...

Uczniowie i rodzice SP w Sępopolu dla Niepodległej.

Uczniowie wspólnie z rodzicami SP w Sępopolu w niecodzienny sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rodzice uczniów klasy VB na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą, uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości, podejmą się wyeksponowania najważniejszych...

W setną rocznicę odzyskania niepodległości wspominamy Annę Piasecką, posłankę na Sejm Ustawodawczy 1919 roku.

Bierzemy udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat projektu to:„Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” Nasze zadanie to wybranie posła z Sejmu Ustawodawczego lub z Sejmu I Kadencji, sporządzenie jego życiorysu i zaplanowanie oraz zrealizowanie kampanii informacyjnej, na wzór kampanii wyborczej z lat 1919 – 1922, której celem będzie dotarcie do jak najszerszej społeczności. Chcemy Państwu przedstawić sylwetkę niezwykłej kobiety, patriotki, działaczki społecznej,politycznej i narodowościowej, nauczycielki, orędowniczki przyłączenia Warmii, Mazur i Powiśla do Polski po pierwszej wojnie światowej a co szczególne jednej z pierwszych ośmiu posłanek na Sejm Ustawodawczy z 1919 roku. Sebastian i Piotr uczniowie SP Sępopol.

Po raz kolejni uczniowie Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu będą reprezentować województwo warmińsko – mazurskie na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Kacper Siudek i Bartosz Szyndler realizując zadanie projektowe w ramach XXIII Sesji SDiM Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej, zostali ocenieni najwyżej w naszym województwie i dlatego wezmą udziału w seminariach w dniu 13 maja, które odbędą się w Sulejówku oraz w posiedzeniu komisji w dniu 14 maja, które odbędzie się w gmachu Sejmu. Następnie 1 czerwca wraz z 458 młodymi posłankami i posłami spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu RP podczas XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Gimnazjaliści z Sępopola dopingowali polskich piłkarzy w meczu z Holandią.

W czasie wycieczki szkolnej uczniowie sępopolskiego gimnazjum kibicowali polskiej drużynie, która niebawem będzie walczyć w mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane we Francji.

Wielkie emocje towarzyszyły uczniom, którzy w Dzień Dziecka na stadionie Energa Gdańsk kibicowali...

Dzięki powstańcowi listopadowemu księciu Józefowi Giedroyciowi zdobyliśmy mandaty na XXII Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży!

Jesteśmy uczniami gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu. Tegoroczny temat przewodni projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży to „Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.” Celem naszych działań stała się Góra Wallberg w Sępopolu, na której jest pochowany polski powstaniec listopadowy, książę Józef Giedroyć.