środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Profil użytkownika Franciszek Maszota

Szlachetna Paczka po raz trzeci w sępopolskiej szkole.

Społeczność szkolna ZSP Sępopol kolejny rok włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki organizowanej przez stowarzyszenie Wiosna.

Akcja Szlachetnej Paczki w naszej szkole znów zintegrowała uczniów, rodziców i nauczycieli wokół idei pomocy drugiemu człowiekowi. W tym roku postanowiliśmy pomóc starszej...

Uczniowie z Sępopola pamiętali o rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Uczniowie Koła Historycznego SP Sępopol uczcili pamięć Józefa Jana Giedroycia, bohatera powstania listopadowego.

29 listopada będziemy obchodzić 189 rocznicę wybuchu powstania listopadowego. Noc listopadowa dała początek największemu zrywowi niepodległościowemu w czasie zaborów. Przez blisko rok,...

Akcja BohaterON w Szkole Podstawowej w Sępopolu.

Uczniowie z Sępopola pisali kartki, laurki i listy do powstańców warszawskich. W ten sposób chcieli podziękować i pokazać, że pamiętają o i bohaterach zrywu niepodległościowego sprzed 75 laty.

Nasi uczniowie wzięli udział w tegorocznym projekcie BohaterON. Głównym celem akcji było pisanie...

Uczniowie z Sępopola o posłach II Rzeczpospolitej

To już tradycja w naszej szkole i jak co roku, uczniowie SP w Sępopolu przystąpili do projektu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczne zadanie polegało na stworzeniu trwałego pomnika, upamiętniającego posła z czasów II RP, ze szczególnym uwzględnieniem jego losów w okresie II wojny światowej.

Akcja SZLACHETNA PACZKA w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sępopolu

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Jako społeczność uczniowska Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sępopolu po raz kolejny włączyliśmy się w realizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku zdecydowaliśmy, że pomoc dotrze do dwójki starszych, samotnych małżonków - pani Ireny i pana Jana.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZSP Sępopol

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Uczniowie ZSP w Sępopolu postanowili włączyć się w obchody tego święta.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest corocznie 16 listopada,...

Uczniowie i rodzice SP w Sępopolu dla Niepodległej.

Uczniowie wspólnie z rodzicami SP w Sępopolu w niecodzienny sposób uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rodzice uczniów klasy VB na wrześniowym spotkaniu z wychowawcą, uzgodnili, że dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości, podejmą się wyeksponowania najważniejszych...

W setną rocznicę odzyskania niepodległości wspominamy Annę Piasecką, posłankę na Sejm Ustawodawczy 1919 roku.

Bierzemy udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat projektu to:„Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” Nasze zadanie to wybranie posła z Sejmu Ustawodawczego lub z Sejmu I Kadencji, sporządzenie jego życiorysu i zaplanowanie oraz zrealizowanie kampanii informacyjnej, na wzór kampanii wyborczej z lat 1919 – 1922, której celem będzie dotarcie do jak najszerszej społeczności. Chcemy Państwu przedstawić sylwetkę niezwykłej kobiety, patriotki, działaczki społecznej,politycznej i narodowościowej, nauczycielki, orędowniczki przyłączenia Warmii, Mazur i Powiśla do Polski po pierwszej wojnie światowej a co szczególne jednej z pierwszych ośmiu posłanek na Sejm Ustawodawczy z 1919 roku. Sebastian i Piotr uczniowie SP Sępopol.

Po raz kolejni uczniowie Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej w Sępopolu będą reprezentować województwo warmińsko – mazurskie na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Kacper Siudek i Bartosz Szyndler realizując zadanie projektowe w ramach XXIII Sesji SDiM Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej, zostali ocenieni najwyżej w naszym województwie i dlatego wezmą udziału w seminariach w dniu 13 maja, które odbędą się w Sulejówku oraz w posiedzeniu komisji w dniu 14 maja, które odbędzie się w gmachu Sejmu. Następnie 1 czerwca wraz z 458 młodymi posłankami i posłami spotkają się w Sali Posiedzeń Sejmu RP podczas XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Gimnazjaliści z Sępopola dopingowali polskich piłkarzy w meczu z Holandią.

W czasie wycieczki szkolnej uczniowie sępopolskiego gimnazjum kibicowali polskiej drużynie, która niebawem będzie walczyć w mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane we Francji.

Wielkie emocje towarzyszyły uczniom, którzy w Dzień Dziecka na stadionie Energa Gdańsk kibicowali...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »