Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Podziel się:

Podziel się:

Rowerowy "Mechaniak"

"Samochodziarze", "Hotelarze" i "Mechatronicy" z MECHANIAKA na integracyjnej wycieczce rowerowej

6 czerwca 2017 grupa 34 uczniów z klasy drugiej Technikum Hotelarskiego, pierwszej Technikum Mechatronicznego oraz pierwszej Technikum Pojazdów Samochodowych udała się na wycieczkę rowerową ze swoimi wychowawczyniami p. Edytą Kondraciuk - Pieniak i p. Danutą Maroską a także nauczycielami praktycznej nauki zawodu p. Maciejem Purłanem oraz p. Krzysztofem Lewandowskim.

O godzinie 9.00 na parkingu "Mechaniaka" dyrekcja szkoły p. Monika Bogdanowicz oraz p. Stanisław Rudziński życzyli nam udanego i bezpiecznego wyjazdu, szerokiej drogi oraz niezapomnianych wrażeń i z takim "błogosławieństwem" w asyście policji z Komendy Powiatowej w Bartoszycach ruszyliśmy w drogę grupami 10 osobowymi.

Aby podkreślić charakter naszej wycieczki i szkołę, z której tak duża grupa wyruszyła, uczniowie ubrani byli w koszulki, na których własnoręcznie wykonali napisy: "mechaniak", "mechatronik", "mechanik", "hotelarz" oraz różne inne napisy i rysunki . Obie panie matematyczki „ nie wyłamały się” i również ubrane były w takowe koszulki.

Przez Bartoszyce jechaliśmy ścieżkami rowerowymi w kierunku Kiertyn Wielkich przez pobliskie miejscowości Dąbrowę oraz Nalikajmy pokonując odległość 12 km. Docelowym miejscem była miejscowość Kiertyny Małe.

Na miejscu uczniowie klasy 1 TPS zajęli się grillem, na którym piekliśmy kiełbaski. A pozostali uczniowie korzystali z pięknej pogody, udogodnień działki i samej miejscowości. Dziewczynki skakały na trampolinie natomiast chłopcy zajęli się grami: piłką siatkową oraz dartem.

Odprężeni, wypoczęci, najedzeni i po zregenerowaniu sił wróciliśmy tą samą trasą do Bartoszyc. Udało się pokonać prawie 25 km. Zadowoleni i pełni zapału zgodnie stwierdziliśmy, że to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wycieczka rowerowa w takim składzie.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk - Pieniak

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: dem oraz opublikowany na portalu Bartoszyce: Rowerowy "Mechaniak"
Oceń artykuł:

(0)