Wtorek, 12 grudnia 2017. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Przegląd Zespołów Wokalnych

2009-04-06 00:00:00

X Przegląd Zespołów Wokalnych „KOMU PIOSENKĘ” odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach w dniach 3-5 kwietnia 2009 r.

I tylko taką mnie ścieżką poprowadź
Gdzie Śmieją się wody w ciemności
I gdzie muzyka gra, muzyka gra…..

to przewodnie motto X Przeglądu Zespołów Wokalnych „KOMU PIOSENKĘ”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach w dniach 3-5 kwietnia 2009 r.
Przez pierwsze dwa dni trwały przesłuchania konkursowe.
3 kwietnia prezentowali się soliści w kategorii szkół podstawowych klas 0-III i IV-VI. Tego samego dnia od godz. 15.00 komisja przesłuchiwała zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych. Natomiast 4 kwietnia wystąpili soliści z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Ogółem w przeglądzie wystąpiło 51 wokalistów i 21 zespołów.
W kategorii szkół podstawowych wykonawcy mieli do zaprezentowania jedną dziecięcą piosenkę. W starszych kategoriach obowiązywały dwie piosenki, w tym jedna z tekstem Agnieszki Osieckiej.

Komisja w składzie:
Stefan Brzozowski – przewodniczący, animator olsztyńskiego środowiska artystycznego, kompozytor, wykonawca piosenek poetyckich, satyrycznych, lider zespołu „Czerwony Tulipan”
Barbara Kryś – prywatne ognisko muzyczne, doświadczony nauczyciel muzyki
Cezary Makiewicz – znakomity muzy, założyciel zespołu „Koltersi”, autor i kompozytor znanych piosenek cantry, m.in. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”
Andrzej Mierzejewski – dyrektor i nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warm.
przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA – SOLIŚCI SZKOŁY PODSTAWOWE KL. 0-III

I m – OLIWIA KASJANIUK – MDK Bartoszyce
I m – KAROLINA MICHALIK – MOK Reszel
I m – DOMINIKA TRUBIŁO – MDK Lidzbark Warm
II m – ANETA BUJNOWSKA – MDK Bartoszyce
wyróżnienie – DOMINIKA GOLON - MDK Bartoszyce
wyróżnienie – PAULINA OWCZAREK - MDK Bartoszyce


KATEGORIA –ZESPOŁY SZKOŁY PODSTAWOWE KL. 0-III

I m oraz NAGRODA STAROSTY POWIATU BARTOSZYCKIEGO – Zespół „ISKIERECZKI Z TRÓJECZKI”- SP Nr 3 Bartoszyce

II m – Zespół WESEŁYNKA – ZS z UJN Bartoszyce


KATEGORIA – SOLIŚCI SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV – VI

I m – NIKOLA RACZKO – Gdynia
II m – SZYMON OSOWSKI – Zespół Szkolno-Przedszkolny Sępopol
III m – JOANNA WOJTKIEWICZ- MDK Bartoszyce
IV m – MARTA DADURA - MDK Lidzbark Warm
IV m – NATALIA SZAREK - MDK Bartoszyce
Wyróżnienie – OL MACIOPA – SP Nr 2 Górowo Ił.
KATEGORIA – ZESPOŁY SZKOŁY PODSTAWOWE KL. IV – VI

I m oraz NAGRODA FIRMY BART-DRUK – Zespół TO-MY – SP Nr 1 Ketrzyn
II m – Zespół GAMA – MDK Bartoszyce
III m – Zespół Wokalny – SP Nr 2 Górowo Ił
III m – Zespół KONTAKT – Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej Bisztynek


KATEGORIA – SOLIŚCI SZKOŁY GIMNZJALNE

I m i NAGRODA BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE – KATARZYNA BOCZKO – MDK Bartoszyce
I m oraz NAGRODA DYREKTORA POWIATOWEGO ZESPOŁU ADMINISTARCJI OŚWIATY w Bartoszycach – JOANNA KAROLINA RUBAS – Gimnazjum Nr 2 Olsztyn
II m oraz NAGRODA DYREKTORA MDK – ULA STANKIEWICZ – MDK Bartoszyce
II m – ZOSIA STECKA – BDK Bartoszyce
II m – OLA OSIECKA – Gminny Ośrodek Kultury Sępopol
II m – OLGA SADOWSKA – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kętrzyn
III m – AGNIESZKA MAZUREK – Ośrodek Kultury Bezledy
III m – KATARZYNA SZWEDOWICZ – MDK Bartoszyce
Wyróżnienie – ELŻBIETA POŁOCH – MDK Bartoszyce
Wyróżnienie –AMANDA KILANOWSKA – Miejski Ośrodek Kultury Reszel



KATEGORIA –ZESPOŁY SZKOŁY GIMNZJALNE

wyróżnienie – Zespół ECHO – Gimnazjum Nr 2 Górowo Ił.

KATEGORIA – SOLIŚCI SZKOŁY GIMNZJALNE

I m i NAGRODA WÓJTA GMINY BARTOSZYCE- MILENA PRYBYLSKA – ZSP Nr 2 im. E. Orzeszkowej Bartoszyce
I m oraz NAGRODA PPHUP M i R Hałań – SANDRA WASIAK – MDK Lidzbark Warm.
II m – LILIANNA TAWKIN – MDK Bartoszyce
III m – MICHAŁ KASPEROWICZ – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kętrzyn
Wyróżnienie – KAJA WYSOCKA - Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej Bisztynek
Wyróżnienie- MICHALINA ŚWIĄTKOWSKA – Bisztynek

KATEGORIA –ZESPOŁY SZKOŁY GIMNZJALNE

Wyróżnienie – duet SILINGS – Bisztynek

Nagrodzeni i wyróżnieni soliści w dwóch najstarszych kategoriach otrzymali również nagrody ufundowane przez Komitet Rodzicielski przy MDK w postaci MP3 i MP$ oraz pamiątkowe płyty z utworami Cezarego Makiewicza .

5 kwietnia 2009 r. odbył się Konkurs Jubileuszowy na którym wręczono NAGRODĘ GRAND PRIX ufundowaną przez Marszałka Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego Pana Jacka Protasa w imieniu którego wręczał zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Pan Klaudiusz Woźniak. A nagrodę te otrzymała KLATARZYNA BOCZKO z MDK Bartoszyce.
Na niedzielnym koncercie wystąpili: Dominika Trubiło, Ola Maciopa, Aneta Bujnowska, Oliwia Kasjaniuk, Milena Przybylska, Dorota Kuziak, Zespół „Słoneczka”, Edyta Piskorz, Lilianna Tawlin i Kasia Boczko.

Publiczność oraz zaproszeni goście z wielką przyjemnością wysłuchali i wspólnie pobawili się przy koncercie Cezarego Makiewicza i Grzegorza Szymańskiego.
Warto także dodać, że wśród zaproszonych gości nie zawiedli : przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego – P. Klaudiusz Woźnik, wice kurator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium w Olsztynie- P. Jadwiga Bogdaniuk, Starosta Powiatu Bartoszyckiego
P. Zbigniew Nadolny, wice Starosta wraz z małżonką PP. Prokoccy, Dyrektor PZAO P. Krzysztof Karólewski ,dyrektor BDK P. Krzysztof Piechnik, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warm Andrzej i Marzena Mierzejewscy, dyrektor Gminnego Domu Kultury Tolko P. Dorota Kuźmicka, wieloletni przyjaciel placówki P. Romuald Hałań, Radna powiatu i również przyjaciel MDK P. Maria Milewska.
Dla wszystkich przybyłych na Koncert Jubileuszowy był przygotowany szwedzki deserowy stół. Organizatorzy już dzisiaj zastanawiają się co zaproponować młodym uzdolnionym ludziom do zaśpiewania w XI Przeglądzie Zespołów Wokalnych „Komu Piosenkę”.
MDK w Bartoszycach dziękuje fundatorom nagród za wspaniałe podarunki: m.in. Prezesowi Firmy Bart-Druk P. Stanisławowi Andrzejewskiemu, PP M.R. Hałań, władzom miasta, powiatu i gminy, dyrektorowi PZAO, Komitetowi Rodzicielskiemu przy MDK, Studiu dm Reklama rzeczywista Bartoszyce.


Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.