Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Pomogą odnaleźć się osobom szukającym pracy

2010-01-27 00:00:00

Masz nie więcej niż 25 lat? Nie wiesz, w jakim zawodzie czułbyś się najlepiej? Szukasz pracy? Wszystkie problemy możesz rozwiązać w nowo powstałym Młodzieżowym Centrum Kariery oraz Punkcie Pośrednictwa Pracy. — Przy naszej pomocy młody człowiek nabędzie umiejętności, dzięki którym będzie umiał się odnaleźć na rynku pracy — mówi Magdalena Jaszak, doradca zawodowy.

Od połowy stycznia młodzi ludzie z Bartoszyc i okolic mogą skorzystać z pomocy Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Punktu Pośrednictwa Pracy. Bezpłatnie uzyskają fachową pomoc i wiedzę dotyczącą o możliwościach kształcenia, planowaniu kariery zawodowej oraz zakładania własnej firmy. Pracownicy punktu pomogą również w znalezieniu praktyk zawodowych i staży. Pomocą służą pośrednik pracy Barbara Magda oraz doradca zawodowy Magdalena Jaszak.

— Młodzieżowe Centrum Kariery ma za zadanie pomagać ludziom w planowaniu swojej kariery, w odkryciu swoich możliwości i potencjału — informuje Barbara Magda. — Z kolei Punkt Pośrednictwa Pracy będzie służył pomocą w znalezieniu ofert pracy. W naszych kompetencjach będzie również pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej jako alternatywy pracy najemnej.
— Przy naszej pomocy młody człowiek nabędzie umiejętności, dzięki którym będzie umiał się odnaleźć na rynku pracy — dodaje Magdalena Jaszak. — Pomożemy mu wybrać pasujący do jego predyspozycji kierunek szkolenia oraz znaleźć odpowiednia pracę.

Z usług proponowanych przez centrum mogą korzystać osoby w wieku 15-25 lat.
— Pomagamy i osobom starszym, bo sytuacja na rynku pracy jest ciężka. Nie jest tak, że ludziom po 25. roku życia mówimy "do widzenia". Im również staramy się znaleźć pracę — zapewnia Magdalena Jaszak.
Zasoby metodyczne MCK oferują bogaty zestaw książek i czasopism pomocnych przy zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy. W siedzibie MCK można również skorzystać z programów multimedialnych pomagających określić posiadane umiejętności i nakreślić indywidualne plany rozwoju zawodowego.
— Dzięki działalności MCK młody człowiek będzie miał możliwość namacalnego poznania realiów współczesnego rynku pracy — mówi Magdalena Jaszak. — Bezpośredni kontakt z pracodawcą pozwoli mu dojrzeć do roli przyszłego pracownika — dodaje Brabara Magda.

Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy powstał dzięki projektowi "OHP jako realizator usług rynku pracy", który współfinansuje UE. Będzie trwał do końca 2013 roku.

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy znajduje się na ulicy Hubalczyków 2, pokój nr 14 i 15. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 — 15.45.


Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: OHP praca