Zawodnicy "Siły" w Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym

2023-11-30 15:00:00(ost. akt: 2023-11-30 15:10:49)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Trzech zawodników Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego "Siła" w Bartoszycach wzięło udział w Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym. Znakomicie się zaprezentowali.
W Siedlcach od 22 do 26 listopada odbywał się Puchar Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym. Bartoszycka "Siła" wystawiła trzech zawodników. Najmłodszy był, bardzo utalentowany Karol Zembrzuski. Startował w trójboju siłowym w kategorii junior 16-17 lat (wadze do 90 kg). W przysiadzie podchodził kolejno do: 165 ,175 ,182,5 kg. Wszystkie podejścia zaliczył.

W drugim boju, jakim jest wyciskanie sztangi leżąc, Karol Zembrzuski podchodził do ciężarów: 112,5 115 i 120 kg. Ostatnia próba została niezaliczona, stres wziął górę. Zawodnik "Siły" nie poczekał na komendę sędziego. W ostatniej konkurencji w martwym ciągu pewnie zostają zaliczone podejścia:180 ,190, 205. W totalu uzyskał 502,5 kg. Ten wynik dał mu najwyższe podium.

Drugi z bartoszyckich zawodników — Krzysztof Mandziak startował w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii do 90 kg. Pierwsze podejście o wadze 190 kg zaliczył bez problemu, drugie, gdy sztanga ważyła 5 kg więcej, nie zostało zaliczone. Trzecie podejście podejście zostało zaliczone, co dało mu trzecie miejsce.

Ostatnim, a zarazem najstarszym zawodnikiem jest Marek Makarewicz, który startuje w kategorii masters 40-49 lat w wadze do 140 kg.

Pierwsze podejście 200 kg zaliczył, drugie 210 niedociśnięte i nie zostało zaliczone. Przy trzecim podejściu ciężar pozostał ten sam. Mimo że został przez zawodnika wyciśnięty, to przez błąd techniczny (oderwanie pośladków od ławki) podejście nie zostaje zaliczone. Jednak zawodnik Siły stanął na najwyższym podium.
Bartoszycka "Siła" dziękuje firmom i przyjaciołom, dzięki którym wyjazd był możliwy.
Źródło: materiały Klubu