Wrócili z medalami

2023-10-05 10:40:00(ost. akt: 2023-10-05 10:46:12)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Bartoszyccy zawodnicy karate kyokushin bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Sieradza. Przywieźli dwa medale. Złoty wywalczył w pięknym stylu Dominik Klimek.
W sobotę 30 września 2023 odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Sieradza, w którym wzięło udział 150 zawodników i zawodniczek z 17 klubów, w tym reprezentacje Malty i Czech.

Bartoszycki Klub reprezentowało trzech zawodników, którzy wywalczyli dwa medale. Złoty krążek wywalczył w pięknym stylu, tym razem starszy z braci, Dominik Klimek (15-16 lat, + 75 kg ). Natomiast medal brązowy zdobył Jan Ławrynowicz (13-14 lat, +60 kg ).

Niestety odrobiny szczęścia zabrakło Dawidowi Klimkowi, który po dogrywce przegrał wejście do strefy medalowej i został sklasyfikowany na piątym miejscu.
Dobrze zaprezentowali się także zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego. Złoty medal zdobyła Lena Gałązka, która debiutowała w seniorkach open, srebrny wywalczyła Julia Kurek ( 9-10 lat, +35 kg ), a brązowy Julia Gałązka ( 13-14 lat, +50 kg ). Natomiast Nikola Haritz odnotowała dobry występ (11-12 lat, +45 kg).

— Był to pierwszy występ naszych zawodników po wakacjach i to międzynarodowy, więc są medale, są nowe doświadczenia, wnioski i praca przed nami do kolejnych sukcesów, osu! — skomentował trener zawodników sensei Andrzej Litwin.