Obaj liderzy mieli problemy

2023-05-08 18:00:00(ost. akt: 2023-05-08 21:13:55)

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W 24. kolejce prowadzący w tabeli grupy 1 okręgówki Mazur Ełk miał spore problemy z Czarnymi. Lider ostatecznie wygrał 1:0 po golu zdobytym w drugiej połowie. W grupie 2 lider z Lubawy niespodziewanie zremisował z Delfinem.
Mimo porażki zespół z Olecka znowu udowodnił, że jest w stanie powalczyć z każdym - tydzień temu na swoim boisku zremisował przecież z Victorią, która w efekcie straciła fotel lidera.
Nadal nie wiedzie się Łynie, która wiosną stała się jedynie dostarczycielem punktów dla rywali. Tym razem ekipa z Sępopola przegrała 1:4 w Korszach. - Wynik lepszy niż gra - skomentował Piotr Kozłowski, grający trener gospodarzy. - Widać, że Łyna ma spore kłopoty kadrowe. My mogliśmy mecz zamknąć już do przerwy, nie zrobiliśmy, tego, więc rywale, gdyby tylko mieli doświadczonego zawodnika, mogli nam namieszać.
W Orzyszu Śniardwy podzieliły się punktami z Błękitnymi. Niestety, w ostatniej minucie poważnej kontuzji kolana doznał Arkadiusz Sokołowski, jeden z filarów pasymskiego zespołu.

* Victoria Bartoszyce - Żagiel Piecki 4:0 (4:0)
1:0 - Daszkiewicz (3), 2:0 - Pawłowski (25), 3:0, 4:0 - Miłoszewski (31, 44)

* MKS Korsze - Łyna Sępopol 4:1 (1:0)
1:0, 2:0 - Predko (32, 48), 3:0 - Harasim (58), 4:0 - Trafarski (77), 4:1 - Rzeźnik (90+1)

* MKS Jeziorany - Mazur Pisz 2:2 (2:1)
Bramki dla gości: Mąka, Kuliś

* Śniardwy Orzysz - Błękitni Pasym 2:2 (0:1)
0:1 - Kulesik (38), 1:1 - Baran (48), 2:1 - Kuszmider (55 k), 2:2 - Kulesik (88)

* Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 2:2 (1:1)
1:0 - (16), 1:1 - Luchowski (18), 2:1 - (51), 2:2 - Zaleśkiewicz (85)

* mecz zaległy

W grupie 2 o niespodziankę postarał się broniący się przed spadkiem Delfin, bo na wyjeździe zremisował z liderem tabeli. Na dodatek Constract jeden punkt uratował dopiero w doliczonym czasie, chociaż goście z Rybna od 60. min grali w osłabieniu!
W spotkaniu Płomień - Kormoran (4:0) sędzia pokazał dwie czerwone kartki, obie dla gości. Najwyższe zwycięstwo odniosła Unia Susz, która pokonała 7:2 Polonię Pasłęk. Cztery bramki zdobył Krystian Staniec, który w tym sezonie na swoim koncie ma już 21 goli. Zwycięstwo Płomienia mogło być jeszcze okazalsze, gdyż Janusz Lewandowski i Maciej Górski obili poprzeczkę.

* Constract Lubawa - Delfin Rybno 1:1 (0:1)
0:1 - Gajewski (29), 1:1 - Okuniewski (90+1); czerwona kartka: Drzewiński (60 Delfin)

* Start Nidzica - Naki Olsztyn 4:1 (0:0)
0:1 - Kowalski (47), 1:1 - Masiak (50), 2:1 - Halicki (55), 3:1 - Tomaszewski (58), 4:1 - Masiak (76)

* Drwęca Nowe Miasto Lub. - Iskra Narzym 2:1 (0:0)
1:0 - Świniarski (48), 2:0 - Nojman (83), 2:1 - Arczewski (88 k)

* Unia Susz - Polonia Pasłęk 7:2 (1:1)
1:0 - Luliński (11), 1:1 - Kuczkowski (44), 2:1 - Staniec (49), 3:1 - Lewandowski (57), 4:1 - Pingot (61), 5:1 - Staniec (73), 5:2 - Wiczyński (79), 6:2, 7:2 - Staniec (83, 87)

* Płomień Turznica - Kormoran Zwierzewo 4:0 (3:0)
1:0 - R. Śnieżawski (14 k), 2:0 - Sadowski (27), 3:0 - Szymański (43), 4:0 - Świgoń (72); czerwone kartki: Paweł Śnieżawski (25 Kormoran), Daniel Góralski (73 Kormoran)

* Barkas Tolkmicko - Czarni Rudzienice 1:0 (0:0)
1:0 - Mróz (90)

* Błękitni Orneta - Zatoka Braniewo 0:2 (0:0)
0:1 - Wieliczko (52), 0:2 - Szpakowski (55)

* Ossa Biskupiec Pom. - Radomniak Radomno 1:0 (0:0)
1:0 - Topolewski (57)