Derby dla Jedynki

2023-03-25 21:06:27(ost. akt: 2023-03-25 21:08:16)
Zwycięska Jedynka Kodo Morąg

Autor zdjęcia: Jedynka Kodo Morąg

PIŁKA RĘCZNA\\\ Wydarzeniem 16. kolejki II ligi były derby Warmii i Mazur, w których zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo odniosła Jedynka, jednak goście z Bartoszyc tanio skóry nie sprzedali, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Po przerwie górę wzięło doświadczenie morążan, którzy nie ukrywają pierwszoligowych ambicji.
Dwie pozostałe ekipy z naszego województwa poniosły kolejne porażki, z tym że Czarni mimo wszystko zasłużyli na pochwałę, bowiem przegrali tylko dwoma bramkami z faworyzowaną Pogonią. Nic dobrego nie można powiedzieć natomiast o rezerwach Szczypiorniaka, bo co można powiedzieć, skoro traci się 47 bramek...

* Jedynka Kodo Morąg - BSMS Bartoszyce 30:24 (14:13)

* AZS UKW Bydgoszcz - Szczypiorniak II Olsztyn 47:31 (24:13)

* Czarni Olecko - Pogoń Handball Szczecin 40:42 (21:16)

* Inne wyniki 16. kolejki: Handball Czersk - SMS ZPRP II Kwidzyn (29 marca), MTS Kwidzyn - Sambor Latocha Agropom Tczew 23:28 (11-17), Wybrzeże Gdańsk - AZS Fahrenherit Gdańsk 37:27 (17-13).