Grand Prix Górowa Iławeckiego

2022-11-17 15:00:00(ost. akt: 2022-11-17 15:48:51)
Kamil Obarzanek

Autor zdjęcia: facebook

TENIS STOŁOWY\\\ Szósty turniej zakończył dziewiątą edycję Grand Prix Górowa Iławeckiego. Rywalizacja była zacięta, bo w kilku przypadkach dopiero ostatnie pojedynki wyłoniły zwycięzców w klasyfikacji generalnej.
Niestety, w kategoriach „szkolnych” obyło się bez emocji, gdyż do rywalizacji zgłosiła się jedynie Aleksandra Bronk z Giżycka i to ona mogła cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa.
Natomiast wśród kobiet przed ostatnim turniejem Kinga Leżańska z Bartoszyc i Alicja Niedźwiecka z Ornety miały po 60 punktów, bo wygrały po dwa turnieje, ale tak się złożyło, że do tej pory ze sobą nie zagrały ani razu. Zmierzyły się dopiero w ostatnim turnieju, no i lepsza okazała się pani Alicja, która dzięki temu kolejny raz triumfowała w klasyfikacji końcowej.
W kategorii mężczyzn do lat 40 w generalce zwyciężył Kamil Obarzanek z Bartoszyc, drugi był Szymon Szewczyk, chociaż wygrał aż cztery turnieje, a trzecie miejsce zajął Daniel Lakei.
Sporo emocji było w rywalizacji mężczyzn trochę starszych (40-50 lat), bo Grzegorz Komorowski na finiszu dał się wyprzedzić o jeden punkt Marcinowi Wróblewskiemu z Lidzbarka Warmińskiego. Trzeci był Jarosław Wikira, który prowadził po czterech turniejach, ale nie wziął udziału w dwóch ostatnich.
Równie ciekawie, a może jeszcze ciekawiej, było wśród mężczyzn powyżej 50. roku życia, bo o miejsce na podium do końca rywalizowało aż czterech zawodników. Ostatecznie po sześciu turniejach Franciszek Jastrzębowski z Olsztyna i Wiesław Skrętkowski z Lidzbarka Warmińskiego zgromadzili po 130 pkt. Mało tego - obaj zgodnie wygrali po dwa turnieje, a poza tym po dwa razy zajęli drugie miejsca i raz trzecie (najsłabszy wynik nie liczył się do końcowej klasyfikacji). W tej sytuacji o końcowym zwycięstwie zadecydował dodatkowy mecz, który po dramatycznym boju na swoją korzyść rozstrzygnął 3:2 (na przewagi w piątym secie) Franciszek Jastrzębowski.
Natomiast w najbardziej prestiżowej kategorii open niewiele brakowało, aby Szymon Szewczyk, który zagrał tylko w czterech turniejach, niespodziewanie zwyciężył w generalce. Ostatecznie był drugi ze stratą pięciu punktów do Marcina Wróblewskiego. Podium uzupełnił Franciszek Jastrzębowski.
Burmistrz Jacek Kostka na zakończenie rozgrywek podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie do Górowa Iławeckiego, jednocześnie zapraszając do udziału w przyszłorocznej jubileuszowej edycji zawodów.
Następnie wszystkim zawodnikom wręczył pamiątkowe dyplomy i medale, a czołowe trójki w poszczególnych kategoriach dodatkowo otrzymały puchary. Poza tym okolicznościowymi statuetkami zostali wyróżnieni Stanisław Miciun z Bartoszyc i Janusz Rososiński z Giżycka, czyli dwaj najstarsi zawodnicy cyklu.