Warmińsko-mazurski falstart

2022-09-25 19:16:17(ost. akt: 2022-09-25 19:32:39)
PIŁKA RĘCZNA\\\ Na inaugurację II ligi zgodnie przegrali wszyscy reprezentanci Warmii i Mazur.
* NLO SMS ZPRP II Kwidzyn - BSMS Bartoszyce 36:20 (18:7)

Po sześciu minutach gospodarze wygrywali 6:0, a potem było... jeszcze gorzej. Gospodarze prowadzili 10:1, 13:3, 15:5, po czym na przerwę zeszli z 11-bramkową przewagą.
Na początku drugiej połowy Kwidzyn podwyższył na 19:7, po czym zespół z Bartoszyc zdobył trzy bramki z rzędu (po raz pierwszy i ostatni). Do siatki trafili wtedy Tymoteusz Borysiuk z karnego oraz Bartłomiej Działa i Filip Tokarz.
Gospodarze błyskawicznie zrewanżowali się czterema trafieniami (23:10). Mimo wysokiego prowadzenia Kwidzyn nie odpuszczał, w efekcie ostatnie dziesięć minut wygrał 7:3.

* Szczypiorniak II Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 22:39 (13:20)

* Czarni Olecko - MTS Kwidzyn 18:47 (9:16)

* Sambor Latocha Agropom Tczew - Jedynka Kodo Morąg 38:29 (17:14)

* Inne wyniki 1. kolejki: Pogoń Handball Szczecin - AZS Fahrenherit Gdańsk 32:28 (17:14), AZS UKW Bydgoszcz - Handball Czersk 37:33 (20:16)