Bartoszyczanki na podium mistrzostw Polski

2022-06-16 18:23:59(ost. akt: 2022-06-16 18:27:58)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SPORTY WALKI\\\ W Łańcucie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai kadetów (U-16), juniorów (U-18) i młodzieżowców (U-22).
O miejsca w kadrze narodowej ubiegało się 180 wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Bartoszycki klub reprezentowała Oliwia Wziątek (U-22) w kata i Amelia Wojciechowicz (U-16) w kumite. Obie wywalczyły srebrne medale, co gwarantuje im miejsce w kadrze oraz udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się 4-5 listopada w Sofii. - Amelia po raz pierwszy wywalczyła miejsce w kadrze, a po drodze musiała stoczyć trzy ciężkie pojedynki - wyjaśnia Andrzej Litwin, trener BKKK. - Niewątpliwie był to udany start naszych zawodniczek, ponieważ obie wywalczyły kwalifikacje. Teraz przed nimi ciężka praca oraz wiele wyzwań i wyrzeczeń, ale tylko tak mogą spełnić swoje marzenia. Ich ostatni sukces potwierdził, że praca szkoleniowa w naszych klubach odbywa się na najwyższym poziomie - kończy Andrzej Litwin.