Silna Siła

2022-06-03 12:00:00(ost. akt: 2022-06-02 22:00:57)
W Siedlcach Piotr Szczerbik (w środku) został m.in. mistrzem i wicemistrzem Polski służb mundurowych

Autor zdjęcia: facebook

SPORTY SIŁOWE\\\ W Siedlcach trzech zawodników Siły Bartoszyce stanęło na podium mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc Federacji XPC.
Złoty medal wywalczył Krzysztof Mandziak, chociaż był to dopiero jego pierwszy start w kategorii do 100 kg. Mandziak zaliczył kolejno 190 i 200 kg, natomiast ostatnie podejście - na 202,5 kg - miał nieudane. Wynik ten zapewnił mu także trzecie miejsce w open.
Równie udany występ miał Marek Makarewicz, który rywalizował w mastersach (40-49 lat) w kategorii wagowej do 140 kg. Reprezentant Siły zaliczył 215 i 220 kg, natomiast próba na 225 kg okazała się „spalona”. Mimo to Makarewicz okazał się najlepszym mastersem, zdobywając największą liczbę punktów Wilks'a.
Natomiast Piotr Szczerbik startował w kategorii do 110 kg, wycisnął sztangę ważąca 185 i 192,5 kg (nie zaliczył ostatniego podejścia na 200 kg). W efekcie ukończył rywalizację na drugim miejscu, ale że Piotr Szczerbik jest starszym szeregowym w 9 Warmińskim Pułku Rozpoznawczym w Lidzbarku Warmińskim, więc dodatkowo był jeszcze liczony w Mistrzostwach Polski Służb mundurowych, w których zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej oraz drugie w open.
Zawodnicy Siły za pomoc w organizacji wyjazdu do Siedlec dziękują: klubowi motocyklowemu i pubowi Wiraż, hurtowni budowlanej Mozaika Sępopol, Al-Medowi i Stowarzyszeniu Mali Wielcy Ratownicy.