Uczeń bartoszyckiego „Żeroma” został laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

2022-04-11 10:30:00(ost. akt: 2022-04-11 09:59:24)
Kornel Lewoń

Autor zdjęcia: Arch. LO im. S. Żeromskiego

Uczeń bartoszyckiego „Żeroma” został laureatem 63 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Sukces sprawił, że w postępowaniu rekrutacyjnym na wybraną przez siebie uczelnię będzie miał przyznane 100% punktów z wiedzy o społeczeństwie.
Kornel Lewoń z kl. 3bg LO im. S. Żeromskiego został laureatem III miejsca zawodów okręgowych oraz finalistą zawodów centralnych 63 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Dzięki temu będzie zwolniony z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie, a w postępowaniu rekrutacyjnym na wybraną przez siebie uczelnię będzie miał przyznane 100% punktów z tego przedmiotu.

Kornel do zawodów przygotowywał się pod czujnym okiem pana profesora Romana Kęsickiego (razem na zdjęciu).

— To wspaniały chłopak — mówi Eliza Argalska, nauczycielka z LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach, — zawsze prezentuje wysoką kulturę osobistą i z pewnością jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych.

Oprócz osiągania wysokich wyników w nauce, Kornel jest także bardzo utalentowanym sportowcem. W 2021 roku został wyróżniony w kategorii sport podczas gali Semper in Altum organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. Od wielu lat trenuje piłkę ręczną, osiągając na tym polu liczne sukcesy. Jako zawodnik MDK Bartoszyce, razem ze swoim zespołem, zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii juniorów oraz juniorów młodszych. Grał w meczach w 1/16 Mistrzostw Polski w kategorii juniorzy w Kielcach oraz w 1/16 Mistrzostw Polski w kategorii juniorzy młodsi w Białej Podlaskiej. Tam przyznano mu tytuł najlepszego bramkarza.