Nieudana wyprawa do Morąga

2022-03-27 10:47:43(ost. akt: 2022-03-27 18:34:25)
Tomasz Stankiewicz, bramkarz BSMS

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

PIŁKA RĘCZNA\\\ W Morągu nawet 13 bramek Filipa Tokarza nie wystarczyło bartoszyczanom do zwycięstwa z miejscową Jedynką. Tym samym gospodarze udanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie.
* Jedynka KODO Morąg - BSMS Bartoszyce 27:24 (12:11)

Mecz w Morągu bartoszyczanie zaczęli wprost znakomicie, bowiem po trzech minutach i rzutach rzutach Lasoty i dwóch Tokarza wygrywali 3:0! Goście odrobili straty dopiero w 18. minucie (7:7), ale po chwili Lasota zdobył ósmą bramkę dla BSMS. Później było jeszcze 9:9 (Lasota) i 10:10 (Tokarz), ale ostatecznie pierwszą połowę minimalnie wygrali gospodarze.
W drugiej połowie wyrównana walka trwała tylko cztery minuty (13:13 po dwóch kolejnych trafieniach Tokarza, który w sumie zdobył aż 13 bramek). Niestety, goście zaliczyli kilkuminutowy przestój, co wykorzystali rywale, odskakując na 17:13. Tej straty bartoszyczanie już nie zdołali odrobić.

INNE WYNIKI

* Jeziorak Iława - Pogoń Handball Szczecin 42:26 (20:9), Handball Czersk - AUTOINWEST Wybrzeże Gdańsk 23:21 (14:15), AZS UKW Bydgoszcz - Szczypiorniak II Olsztyn 38:16 (19:5).