Kontuzje, koronawirus i granica...

2021-12-03 10:00:00(ost. akt: 2021-12-02 18:12:28)
Niedzielnym meczem z rezerwami Szczypiorniaka bartoszyczanie zakończą pierwszą rundę II ligi

Autor zdjęcia: bsms.bartoszyce.pl

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Stawką meczu w Grudziądzu było... ostatnie miejsce w tabeli. Niestety, bartoszyczanie znowu zagrali bez Dominika Pałasza, swego najskuteczniejszego zawodnika, w efekcie ekipa BSMS przegrała i osiadła na dnie tabeli.
* MKS II Grudziądz - BSMS Bartoszyce 28:23 (16:15)
BSMS: Lewoń, Stankiewicz, Pałachowski - Trebliński 5, Tokarz 5, Dziakiewicz 4, Borysiuk 3, Lasota 2, Dyszkowski 2, Mazurek 2, Możejko, Ostrowski, Lewandowski, Sokólski, Petrykowski

Wynik meczu otworzył Dziakiewicz, po chwili na 2:1 dla gości podwyższył Lasota i było to, niestety, przedostatnie prowadzenie bartoszyczan w tym meczu (w 14. minucie po rzucie Tokarza BSMS wygrywało jeszcze 7:6). Od tego momentu gospodarze utrzymywali niewielką przewagę, a goście jedynie - do czasu - doprowadzali do remisu (8:8, 9:9, 10:10). Jednak po 25 minutach ekipa z Grudziądza odskoczyła na trzy bramki (14:11) i do przerwy tej przewagi już nie roztrwoniła, chociaż w końcówce pierwszej połowy kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Borysiuk.
Po przerwie kibice oglądali wyrównany pojedynek - w 42. minucie do remisu 19:19 doprowadził Dyszkowski.
Niestety, chyba w każdym dotychczasowym meczu w pewnym momencie bartoszycka ekipa zapadała na krótszą lub dłuższą strzelecką niemoc, no i nie inaczej było w Grudziądzu, gdzie podopieczni trenera Andrzeja Cichockiego zaliczyli aż 13-minutowy pusty przebieg! Tak meczu wygrać się nie da, tym bardziej że w tym czasie gospodarze aż sześć razy trafili do siatki. Czyli ze stanu 19:19 pięć minut przed końcem zrobiło się 25:19 i było po meczu...

- Dopóki były siły, dopóty jakoś się trzymaliśmy - przyznaje bartoszycki szkoleniowiec. - Mieliśmy tylko trzech rozgrywających, a w piłkę ręczną grać na pełnych obrotach bez chwili oddechu przez 60 minut po prostu się nie da. Dlatego zaliczyliśmy ten kilkunastominutowy przestój. Kłopoty ze składem są efektem kontuzji, koronawirusa oraz niepokojów na granicy z Białorusią, na dodatek Pałasz jest na miesięcznym szkoleniu w wojsku. Z tych powodów wypadło nam z gry wielu podstawowych zawodników. No i teraz mamy problem, zresztą historia powtórzy się w niedzielę podczas zaległego meczu ze Szczypiorniakiem. Prawdziwa kołomyja...

* Inne wyniki 11. kolejki: Szczypiorniak II Olsztyn - Autoinwest Wybrzeże Gdańsk 23:26 (11:13), Jedynka Kodo Morąg - AZS Fahrenheit Gdańsk 29:32 (16:16), AZS UKW Bydgoszcz - Jeziorak Iława 28:41 (16:19), Sambor Latocha Agropom Tczew - Handball Czersk 36:25 (18:13).
* Runda rewanżowa rozpocznie się 29 stycznia - BSMS zagra wtedy na wyjeździe z AZS Fahrenheit Gdańsk. Pozostałe mecze: Sambor Latocha Agropom Tczew - Jedynka Kodo Morąg, AZS UKW Bydgoszcz - Handball Czersk, Szczypiorniak II Olsztyn - Pogoń Handball Szczecin, MKS II Grudziądz - Autoinwest Wybrzeże Gdańsk.