Pierwsze zwycięstwo Victorii

2021-09-12 12:44:01(ost. akt: 2021-09-13 23:04:07)
Victoria - Vęgoria 2:1

Autor zdjęcia: facebook

PIŁKA NOŻNA\\\ W 6. kolejce klasy okręgowej Victoria Bartoszyce w końcu odniosła pierwsze zwycięstwo, chociaż aż dwóch jej zawodników dostało czerwone kartki! Czerwono było także w Sępopolu.
Faworytem sobotniego meczu w Bartoszycach była Vęgoria, która w razie zwycięstwa mogła wskoczyć nawet na drugie miejsce w tabeli. Natomiast Victoria grała o swoje pierwsze ligowe trzy punkty w tym sezonie.
No i mecz zaczął się po myśli gospodarzy, bowiem w 17. minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego.
Po przerwie kibice obejrzeli lepszą grę, dwa kolejne gole i dwie czerwone kartki.
Pierwszą z nich w 68. minucie obejrzał strzelec gola Włodarczyk, a goście już po 7 minutach wykorzystali grę w przewadze. Ale w 75. minucie sędzia odgwizdał kolejny rzut karny dla Victorii. Tym razem jednak strzał Macieja Kadziewicza obronił bramkarz, ale przy dobitce Przychodzkiego był już bezradny. 2:0 dla Victorii!
Warto dodać, że było to pierwsze seniorskie trafienie bartoszyckiego młodzieżowca.
Co prawda zaraz Vęgoria uzyskała kontaktowe trafienie, ale na więcej już jej gospodarze nie pozwolili.
Sędzia doliczył aż sześć minut, no i tuż przed końcem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Pryszczepko. Jednak wynik się już nie zmienił i Victoria mogła się cieszyć z pierwszego w tym sezonie ligowego triumfu.

* Victoria Bartoszyce - Vęgoria Węgorzewo 2:1 (1:0)
1:0 - Włodarczyk (17 k), 2:0 - Przychodzki (75), 2:1 - Galiniewski (77); czerwone kartki: Włodarczyk (69), Pryszczepko (90+5, obaj Victoria)

* Łyna Sępopol - Żagiel Piecki 1:4
1:0 - Rentkowski (18), 1:1 - Spirydon (22), 1:2, 1:3 - Samsel (46, 57), 1:4 - Wachowski (90+4); czerwona kartka: Rentkowski (83, Łyna)

* Rona 03 Ełk - KS Wojciechy 2:1

* Inne wyniki: Śniardwy Orzysz - Orlęta Reszel 2:0, Omulew Wielbark - Wilczek Wilkowo 2:8, Rominta Gołdap - Naki Olsztyn 2:1 (Kłak 12, Dyniszuk 36 - Drozdowski 57), Czarni Olecko - Tęcza Biskupiec 0:2, Pojezierze Prostki - MKS Jeziorany 0:3.