KS Wojciechy zagra w barażach o Klasę Okręgową

2021-06-22 18:20:00(ost. akt: 2021-06-22 18:10:43)
Pomimo tego, że w meczu się oszczędzano, czasem nie sposób było uniknąć sytuacji niebezpiecznych.

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

KS Wojciechy już przed rozpoczęciem ostatniej kolejki A Klasy, niezależnie od wyniku meczu z KS Jastrząb Ględy wiedział, że zagra w barażach o awans do Klasy Okręgowej. Mecz przegrał 2:5.
Klub z Wojciech zajmując trzecie miejsce w tabeli Grupy 3. A Klasy, wywalczył możliwość gry w dwumeczu barażowym, promującym zwycięzcę do awansu. Wszystko to dlatego, że Leśnik Nowe Ramuki nie zdecydował się na wywalczony na boiskach awans do Klasy Okręgowej. Tym samym, bezpośredni awans wywalczył UKS Naki Olsztyn, zajmując drugie miejsce.

Akcja podbramkowa KS Wojciechy

Ostatni mecz rundy zasadniczej A Klasy z KS Jastrząb Ględy nie miał więc większego znaczenia dla drużyny z Wojciech. Gospodarze podeszli do niego ostrożnie, dbając o zdrowie i unikając kartek. Do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Adama Galińskiego z 25. minuty. Druga połowa rozpoczęła się wyrównującym trafieniem gości. Dwie minuty po tym golu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnie wykorzystał go Krzysztof Tusiński. Od tego momentu strzelali już tylko gracze Jastrzębia Ględy. KS Wojciechy 2:5 KS Jastrząb Ględy.

Grający trener KS Wojciechy, Robert Piecewicz:

– Zagraliśmy spokojnie, tak aby nie było kontuzji czy kartek, które wymusiłyby pauzowanie zawodników w meczu barażowym o awans do Klasy Okręgowej. Wprowadziliśmy dużo zmian. Taki mecz, aby się po prostu odbył. Zawodnicy z Ględ okazali się lepsi w tym upale.

KS Wojciechy vs KS Jastrząb Ględy

Przypomnijmy, że KS Wojciechy swój pierwszy baraż zagra na wyjeździe 26. czerwca o godzinie 17.00. Rewanż na stadionie w Bezledach w środę 30. czerwca o 18.00. Przeciwnikiem będzie zwycięzca pary SKS Szczytno/Orzeł Janowiec.