Dwie bramki, dwa złamane żebra

2021-06-07 18:18:35(ost. akt: 2021-06-07 22:41:02)
W 57. minucie meczu rzut wolny sprzed pola karnego dla Łyny Sępopol i druga bramka dla przyjezdnych.

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

W derbowym pojedynku powiatu bartoszyckiego LKS Łyna Sępopol wygrała na wyjeździe z MBKS Victoria Bartoszyce 0:2. Mecz obfitował w wiele fauli i kartek. Kontuzji nabawił się bramkarz gości. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry.
W sobotę 05.06. w Bartoszycach odbyły się derby powiatu bartoszyckiego. Miejscowa Victoria gościła sąsiada w tabeli, bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Łynę Sępopol. Goście spotkanie wygrali 0:2, obie bramki zdobywając po dwóch rzutach wolnych i obie po rykoszetach.

Victoria Bartoszyce w sytuacji podbramkowej.

Już w 3. minucie spotkania, wydawałoby się niepozorny strzał sprawił wiele problemów bramkarzowi Victorii, jednak zdołał piłkę wyłapać. Chwilę później Kamil Kozera z Victorii bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, jednak Tomasz Osipowicz w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką gości. Pierwszy kwadrans z lekką przewagą drużyny gospodarzy, jednak już w 18. min. meczu to zawodnicy Łyny cieszyli się z bramki. Rzut wolny sprzed pola karnego z lewej strony, po rykoszecie od muru wykorzystał Dominik Kryłowicz. W 24. minucie meczu zawodnik Victorii otrzymał żółtą kartkę po faulu na bramkarzu. Z dwoma złamanymi żebrami golkiper Łyny Sępopol Krystian Pawłowski nie mógł kontynuować spotkania. Zastąpił go Tomasz Żebrowski. Do końca pierwszej połowy to Victoria częściej utrzymywała się przy piłce, atakowała, jednak nic z tego nie wynikało. Kiedy udało się oddać strzał, był on niecelny bądź bramkarz z Sępopola nie miał z nim problemu. Goście od czasu do czasu kontratakowali. Mecz obfitował w wiele fauli, a co za tym idzie, także kartek. Pod koniec pierwszej odsłony kierownik drużyny przyjezdnej za pyskówki z sędzią otrzymał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Bramkarz gości po zderzeniu z zawodnikiem Victorii, ze złamanymi żebrami nie mógł kontynuować gry.

Druga polowa rozpoczęła się od kilku groźnych ataków Victorii jednak żaden nie zakończył się celnym strzałem. Łyna oddała inicjatywę graczom Victorii Bartoszyce, jednak historia z pierwszej połowy powtórzyła się. W 57. minucie meczu rzut wolny sprzed pola karnego dla Łyny Sępopol i druga bramka dla przyjezdnych. Po strzale Łukasza Pawłowskiego piłka obok słupka trafia do bramki. Victoria jeszcze próbowała ale nie potrafiła dostać się pod pole karne, a rzadkie strzały z dystansu był niecelne. Victoria Bartoszyce 0:2 Łyna Sępopol.