Cresovia raziła nieskutecznością

2021-05-24 11:00:00(ost. akt: 2021-05-24 10:15:33)
Cresovia Górowo Iławeckie vs Orlęta Rema Reszel

Autor zdjęcia: Przemek Gościniecki

GKS Cresovia Górowo Iławeckie stworzyła w meczu z Orlętami Rema Reszel więcej sytuacji, jednak raziła nieskutecznością. Goście swoje wykorzystali i wygrali spotkanie 1:3. Szanse na utrzymanie dla Cresovii nadal pozostają, jednak musi zacząć wygrywać.
W niedzielę 23.05. GKS Cresovia Górowo Iławeckie na swoim kameralnym, ale pięknym obiekcie gościła wicelidera RKS Orlęta Rema Reszel. Początek meczu dość wyrównany. W 27. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony padła pierwsza bramka dla gości.

Cresovia vs Orlęta, chwila przed pierwszą bramką meczu.

Gospodarze nie podłamali się, wręcz przeciwnie, ruszyli do ataku. W kilka minut stworzyli dwie stu procentowe okazje. Najpierw kompletnie nieudany strzał z bliskiej odległości, chwilę później w sytuacji sam na sam strzał prosto w bramkarza. W 36. min. nastąpiła wymuszona kontuzją zmiana w zespole gospodarzy. Chwilę później nieudana pułapka ofsajdowa gospodarzy ale sytuację sam na sam uratował bramkarz Cresovii popisując się dobrą interwencją.Pod koniec pierwszej połowy zagranie ręką kilka metrów przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego podszedł grający trener Mateusz Wierzbowski i pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie. Wynik do przerwy 1:1.

Cresovia vs Orlęta, wygrana interwencja bramkarza z Górowa Ił.

Drugą odsłonę meczu Cresovia rozpoczęła w dobrym stylu. W 51. min. drugiej połowy groźna sytuacja gospodarzy, jednak piłka minęła bramkę po strzale z bliskiej odległości. 2. min. później kolejna groźna sytuacja, strzał minimalnie niecelny. Cresovia przeważała, po ni to dośrodkowaniu, ni to strzale piłka szczęśliwie dla przyjezdnych trafiła w słupek. Niewykorzystane sytuacje mają to do siebie, że lubują się w zemście. Dosłownie chwilę po tym wydarzeniu ręka w polu karnym Cresovii i rzut karnym odgwizdany przez sędziego zawodów. Jedenastkę w 57. min. meczu pewnie wykorzystał strzelec pierwszej bramki Paweł Romańczuk. Pomimo wielu sytuacji to goście strzelili bramkę. Po chwili bezbarwnej gry, w 66. min. kontra gość z lewej strony pewnie wykorzystana przez zawodnika Orląt. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. GKS Cresovia Górowo Iławeckie 1:3 RKS Orlęta Rema Reszel. Pomimo tego że Cresovia stwarzała więcej sytuacji, była momentami groźniejsza, to Orlęta Reszel zdobywali bramki, pewnie wykorzystując nadarzające się okazje. Na cztery kolejki przed końcem sezonu, Cresovia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, tracąc 7 punktów do strefy utrzymania. Zespół z Górowa Iławeckiego musi teraz wygrywać wszystkie mecze i liczyć na potknięcia rywali w walce o utrzymanie.