MDK znowu lepszy od Truso. Awans na mistrzostwa Polski juniorów został przypieczętowany

2021-01-25 10:04:25(ost. akt: 2021-01-25 10:35:33)

Lepsi w pierwszym meczu barażowym, lepsi także w rewanżu — szczypiorniści MDK Bartoszyce po raz drugi pokonali Truso Elbląg, dzięki czemu zapewnili sobie awans do 1/16 mistrzostw Polski juniorów.
Po pierwszym, wyjazdowym spotkaniu barażowym bartoszyczanie mieli w zapasie aż 11 bramek przewagi, wobec czego byli faworytem meczu rewanżowego. W sobotę 23 stycznia ponownie nie dali rywalom szans.

Co prawda spotkanie w Bartoszycach dobrze rozpoczęli goście, którzy jako pierwsi pokonali bramkarza rywali, ale później przewaga MDK rosła z minuty na minutę.

— Zwłaszcza w pierwszej połowie chłopcy zagrali bardzo skoncentrowani. Po zmianie stron było już dużo zmian, a w pewnym momencie graliśmy nawet juniorami młodszymi — powiedział trener bartoszyczan Andrzej Cichocki.

• MDK Bartoszyce — MKS Truso Elbląg 27:17 (13:7)
MDK: Korneliusz Lewoń, Wiktor Kwiatkowski — Filip Tokarz 2, Dawid Marciniak, Kacper Habiński 2, Jakub Tokarz 9, Kamil Sokólski 3, Hubert Działa, Szymon Janowicz 1, Łukasz Jurewicz 1, Jakub Łuczkowski, Bartłomiej Działa, Szymon Kanclerz 4, Damian Dyszkowski 1, Tymoteusz Borysiuk 4.

Drużyna z Bartoszyc awansowała tym samym do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej (drugim zespołem z Warmii i Mazur na tym etapie rozgrywek będzie zwycięzca ligi wojewódzkiej Szczypiorniak Olsztyn). Turnieje rozegrane zostaną w dniach 5-7 lutego. MDK pojedzie walczyć do Kielc. Tam zagra z miejscowym Vive, Gwardią Opole oraz Azotami Puławy.

Do turnieju MP nasza drużyna przygotowywać się będzie w Bartoszycach. W planach ma rozegranie meczu kontrolnego z juniorami młodszymi Szczypiorniaka Olsztyn.