Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Jedni się za policją stęsknili inni wręcz przeciwnie. Różne powody wczorajszych interwencji

2021-01-14 15:11:28 (ost. akt: 2021-01-14 15:15:50)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Jak się okazuje jedni chcą kontaktu z policją, inni wręcz przeciwnie. 38 – latek stęsknił się za policjantami i aby się z nimi spotkać wymyślił historię o kradzieży samochodu. 20 – latek na ich widok zaczął szukać miejsca, aby się ukryć, kolejny mężczyzna sam zgłosił, że jest poszukiwany i chce przyjazdu funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali też poszukiwanego listem gończym 41 – latka i 53 - latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj (13 stycznia) przed godz. 8:00 w jednej z miejscowości w gm. Sępopol policjanci kryminalni zatrzymali 41 – latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna najbliżej 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym to kara, jaką orzeczono mu za przewinienia z kodeksu karno skarbowego.

Po 11:00 policjantów wezwał 38 – latek z Bartoszyc. Mężczyzna twierdził, że skradziono mu samochód. Okazało się, że wszystko, o czym mówił było fikcją wymyśloną na potrzeby wezwania interwencji. Mężczyzna powiedział, że dawno już nie widział policjantów i chciał się z nimi spotkać. 38 – latek zachowywał się irracjonalnie i był pobudzony. Policjanci zdecydowali o wezwaniu pogotowia. Mężczyzna w rezultacie trafił pod opiekę lekarzy.

Przed 15:00 dzielnicowi z Posterunku Policji w Sępopolu w jednej z gminnych miejscowości zatrzymali 53 – latka, który sam nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć tam karę 42 dni zastępczej kary pozbawienia wolności.

Po 19:00 policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przyśpieszył kroku i nerwowo oglądał się chcąc „zgubić” policjantów. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie mundurowych, którzy go zatrzymali.

Na pytanie, dlaczego zachowuje się w ten sposób odparł, że policja go prześladuje i nie chce mieć z nią nic wspólnego. Okazało się, że 20 – latek jest poszukiwany do odbycia 5 dni zastępczej kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Bartoszyc musiał pojechać z policjantami i trafił do policyjnej celi.

O 21:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację, że pijany mężczyzna chce się oddać w ręce wymiaru sprawiedliwości, bo jest poszukiwany od kilku miesięcy. Policjanci pojechali we wskazany adres i zastali tam pijanego 31 – latka, który był poszukiwany do odbycia zastępczej kary 48 – dni pozbawienia wolności.

asp. Marta Kabelis
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. basti@n #3041512 | 95.49.*.* 14 sty 2021 22:21

    kiedy miedzę otworzą dziwne że ludzie świrują :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages